Metal Gear Solid 3


Długo nie mogłem się zdecydować które, dzieło Hideo Kojimy tutaj umieścić. Wszak jego ostatnia produkcja - Death Stranding to istna kopalnia pięknych brzmień. Padło na klasyka w postaci Metal Gear Solid 3, odsłonę dla mnie bardzo nostalgiczną. Mój pierwszy kontakt z twórczością tego zasłużonego autora. Część trzecia czerpie garściami z dorobku filmów o agencie 007. Dostajemy przywodzące na myśl utwory z kina szpiegowskiego, a całość wpasowuje się klimat lat 60-tych.

Bloodborne


Jakaż to jest klimatyczna gra. Korzystająca z dorobku H.P Lovecrafta oraz Draculi - Brama Stokera. Ścieżka muzyczna to majstersztyk, łączący piękne symfoniczne utwory z odrobiną chórków. Dodajmy do tego przerażające krzyki bossów podczas starć i mamy iście upiorny soundtrack. W parzę z tym dostajemy piękny, chodź przerażający świat.

   Shadow of the Colossus


Kolejny twór z kraju kwitnącej wiśni. W 2005 roku Fumito Ueda zaprosił nas na wyjątkową przygodę. Jako Wander mieliśmy za zadanie pokonać 16 kolosów i przywrócić naszą ukochaną do życia. Produkcja z wyjątkowym surowym klimatem. Przemierzając pusty świat dostawaliśmy spokojne melancholijne utwory, gdy jednak stawaliśmy twarzą w twarz z kolejnym bossem w nasze uszy uderzały odgłosy bębnów potęgujące starcie z ogromnym przeciwnikiem.
Final Fantasy


Niektóre "Finale" tak różnią się od siebie klimatem, że wybranie tylko jednego byłoby krzywdzące dla całej serii. W tej wyliczance postawie na chyba najbardziej kultową siódemkę. Utwór One Winged Angel będący motywem przewodnim głównego czarnego charakteru - Sephirotha. Za każdym razem, gdy słyszałem ten motyw dostawałem autentycznych ciarek. Do dziś jest to jedna z moich ulubionych złych postaci.

The Secret of Monkey Island


Długo zastanawiałem się co umieścić jako ostatnie. Padło na jedną z kultowych przygodówek od LucasArts. Wybitny tytuł, który po mistrzowsku połączył przygodę i komedię. "Sekret Małpiej Wyspy" to lekka opowieść o byciu piratem i dążeniu do celu. Moim zdaniem soundtrack oddaje to uczucie znakomicie. Szczególnie główny motyw wszedł mi do głowy i dalej nie chce wyjść.

Przepraszam jeśli, któryś z waszych ukochanych tytułów nie pojawił się w tym zestawieniu. Nie znaczy to, że są one gorsze. To moja subiektywny lista i wiele osób nie musi się z nią zgadzać. Napiszcie jakie są wasze ulubione utwory, a na pewno je przesłucham i stworzę kolejną wyliczankę.