Gamescom rozpoczął się na dobre, zobaczyliśmy masę nowych zapowiedzi i kilka powrotów. Osobiście po dość nijakim E3 bardzo mocno liczyłem na "Opening Night" i zaczęto z dość dużym przytupem. Produkcji pokazywanych była masa. Szkoda tylko, że większość bez konkretów. Jednyne co dostaliśmy to pokaz ładnych filmów promocyjnych.


SAINTS ROW
Tytuł na który bardzo mocno czekałem, jednak pierwsza zapowiedź nie napawa mnie optymizmem. Oczywiście ma to być całkowity reboot i niestety to widać. Szalony klimat gdzieś uciekł ustępując miejsce tym bardziej młodzieżowym kojarzących się z Fortnite. Szkoda również, że wyrzucono możliwość stworzenia własnej postaci.


MARVEL MIDNIGHT SONS


Plotki okazały się prawdziwe. Powstaje taktyczna gra RPG, od twórców serii X-Com. Osobiście bardzo liczę na ten tytuł, co prawda nie pokazano nam nic poza krótkim filmowym zwiastunem. Dostaniemy również szansę stworzenia swojego własnego bohatera.


CALL OF DUTY: VANGUARDJak co roku mamy kolejne Call of Duty. Ponownie wracamy na front II Wojny światowej. Przedstawiony materiał jest efektowny, szybki i pełen wybuchów. Czyli takie jakie powinno być Call of Duty.


HALO INFINITE CULT OF THE LAMB

Produkcja wygląda bardzo ciekawie, miks słodkich zwierzątek z okultyzmem. Kolejny oryginalny tytuł w portfolio Devolver Digital.
MIDNIGHT FIGHT EXPRESS

Na Gamescom pojawił się również polski akcent w postaci Midnight Fight Express. Produkcja nastawiona na brutalne walki z grupami przeciwników. 
TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: SHREDDERS REVENGE

Pokazano nową postać która pojawi się w nowej grze o żółwiach ninja. Jest to dobrze znana wszystkim fanom kreskówki dziennikarska April O'Neil.
RIDERS REPUBLIC

Zapowiedziano otwarte beta testy Riders Republic czyli nowej gry wyścigowej Ubisoftu traktującej o sportach ekstremalnych. Na zwiastunie nie widzimy nowych pojazdów, ale produkcja wygląda ciekawie.
LEGO STAR WARS: SKYWALKER SAGA
THE OUTLAST TRIALS

Nowa odsłona serii Outlast, tym razem będzie to przygoda kooperacyjna dla kilku graczy. Ciekawe czy będzie tam samo straszna, jak poprzednie odsłony?
JURASSIC WORLD EVOLUTION 2
FAR CRY 6

Ubisoft zaprezentował również nowy zwiastun swojego hitu Far Cry 6. Trailer skupia się na warstwie fabularnej produkcji. Zapewne tak jak w poprzednich odsłonach, historia nieco się rozmyje przez ogrom zadań na mapie.
BLOOD HUNT

Battle royale w świecie mroku, zaprezentował klan Toreadorów. Istosty wrażliwe na piękno i mającego bardzo ludzkie podejście do życia.
PARK BEYOND

Jedna z wielu małych niespodzianek. Nowa gra traktująca o budowaniu parku rozrywki od Bandai Namco. Tytuł skojarzył się z szalonym i nieco już zapomnianym Theme Park. 
GENSHIN IMPACT

Aloy znana z Horizon: Zero Dawn pojawi się jako nowa postać w Genshin Impact. Najpierw na Playstation 4 oraz 5, później również na innych platformach. Nowa bohaterka będzie korzystać ze swojego wiernego łuku.Death Stranding: Director's Cut

Na koniec zaprezentowano pokaz nowych umiejętności które trafią do wersji reżyserskiej Death Stranding. Wśród nowości mamy nowe gadżety, które pomogą w jeszcze sprawniejszym dostarczaniu przesyłek.PODSUMOWANIE
Na trwającej niemal dwie godziny konferencji pokazano masę tytułów, ale większość z nich nie dostała odpowiedniego czasu na zaprezentowanie się. Dostawaliśmy trailer i od razu przechodziliśmy do kolejnej produkcji, przez to czułem się autentycznie zmęczony podczas oglądania. Kilka produkcji mnie zaciekawiło, jak Park Beyond czy Marvel Midnight Sons, ale zdecydowanie wolał bym mniej produkcji.

Wrażenia Marka:
Największą uwagę jak dla mnie podczas tegorocznego Gamescom przykuło Call of Duty Vanguard. Była to zdecydowanie, najważniejsza gra wieczoru. Przede wszystkim dlatego, że za wiele o tej grze nie bylo wiadomo podczas E3. W innym wypadku pewnie hype byłby również na Far Cry6, jeśli chodzi o segment AAA. Natomiast jeśli chodzi o gry z trochę mniejszym budżetem, to zaciekawił mnie rozwój gry Vampire: The Masquarade - Blood Hunt.