Już na początku czerwca informowaliśmy was, że najbliższe miesiące nie będą obfitować w produkcje AAA. No ale postarałem się coś znaleźć dla was interesującego, co mogłoby wam umilić oczekiwanie na pierwsze tytuły po zakończeniu wakacji.


A Plague Tale - Innocence

Już 6 lipca posiadacze Nintendo Switch będą mogli zagrać w jedną z ciekawszych pozycji z gatunku przygodowych skradanek, jakim jest A Plague Tale – Innocence. W grze wcielamy się w Amicje żyjąca w XIV we Francji, która za sprawa tytułowej plagi musi się ukrywać przed inkwizytorami, którzy nie szczędzą w środkach, by osiągnąć swój cel. Dodatkowo mając u boku swojego chorego młodszego brata, który pierwszy raz zaznaje „wolności” w tych trudnych czasach, ponieważ dotychczas był izolowany od świata z powodu choroby.
Premiera: 6 lipca 2021

Platforma: Nintendo Switch


Watch Dogs Legion: Blood Line

Jest to fabularne rozszerzenie do ostatniej odsłony serii Watch Dogs Legion, o podtytule Blood Line. Dodatek ten nie jest samodzielny, co za tym idzie, wymaga on podstawowej wersji. W grze pojawi się Aiden Pearce główny bohater pierwszej części. Fani serii na pewno nie będą zawiedzeni zawartością dodatku, w którym otrzymają szereg nowych misji fabularnych.
Premiera: 6 lipca 2021

Platforma: Pc, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S


Monster Hunter Stories 2 – Wings of Ruin

Serii myślę, nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać, ponieważ jest ona ogólnie znaną marka. MHS2 jest to spin-off głównej serii, będący kontynuacja Stories. Tytuł ten jest z gatunku RPG, za którym stoi firma Capcom.
Premiera: 9 lipca 2021

Platforma: PC, Nintendo Switch


F1 2021

Jak sama nazwa wskazuje, są to wyścigi bolidami Formuły 1, fanom gatunku nie trzeba wiele na temat tej serii mówić, a dla tych, którzy się zastanawiają czy warto wejść w ten tytuł, odpowiem następująco. Jeśli marzyliście zasiąść za kierownicą F1, to jest to bardzo dobra okazja. Seria przez lata się rozwijała więc kierownice w dłoń i zdobywać mistrzostwa.
Premiera: 13 lipca 2021

Platrofma: PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S


The Legends of Zelda: Skyward Sword

Ponownie myślę, że tej serii nikomu przedstawiać nie trzeba. Można za serią nie przepadać czy też w nią nie grać, ale Zeldę kojarzy każdy. Jest to jedna z najpopularniejszych marek w branży growej spod znaku wielkiego „N”. The Legends of Zelda: Skyward Sword, jest to remaster gry o tym samym tytule, która mogliśmy dotychczas ograć na WiiU oraz Wii. Już niedługo gra pojawi się również na platformie Nintendo Switch, gdzie zostało usprawnione sterowanie względem pstryczka.
Premiera: 16 lipca 2021

Platforma: Switch


Deaths Door

Zapowiedziane podczas tegorocznych pokazów E3 – Deaths Door, jest to gra przygodowa, w której wcielamy się w kruka przenoszącego duszę zmarłych do zaświatów. Jest to gra przygodowa z elementami rpg o bardzo ciekawej mechanice walki oraz niecodziennej stylistyce.
Premiera: 20 lipca 2021

Platforma: PC, Xbox One, Xbox Series X/S


Succubus

Jest to gra akcji, w której wcielamy się w succuba Vydije przemierzającą kolejne poziomy piekła, chcąc dokonać zemsty na swoich wrogach. Do dyspozycji gracza zostanie oddanych przeszło 20 poziomów, na których przyjdzie nam walczyć z niemilcami niczym w Doomie. Gra jest swego rodzaju spin-offem kontrowersyjnej gry Agony od Madmind Studio.
Premiera: 21 lipca 2021

Platforma: PC


The Sims 4: Wiejska Sielanka

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o The Sims ? Tym razem twórcy symulatora zakładania domu i rodziny postanowili przenieść nas w kolejnym dodatku na „Wiejską sielankę”, gdzie przyjdzie nam doglądać kurnika oraz wykonywać swojskie prace. Tylko pamiętajcie nie wyciągać drabiny z basenu, simsy tego nie lubią.
Premiera: 22 lipca 2021

Platforma: PC, Playstation 4, Xbox One


Chernobylite

Jest to survival horror RPG, w której przyjdzie nam eksplorować niezwykłe lokacje w Czarnobylu. Nie zabraknie tu wymagającej walki oraz fascynującej nieliniowej fabuły w klimacie science-fiction. Za grę odpowiada studio The Farm 51. Gra obecnie jest we wczesnym dostępie, a już teraz zebrała w większości pozytywnych oceny.
Premiera: 28 lipca 2021

Platforma: PC


Podsumowując, w lipcu wbrew pozorom nie zabraknie ciekawych tytułów do ogrania, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.