Już na początku czerwca informowaliśmy was, że najbliższe miesiące nie będą obfitować w produkcje AAA. No ale postarałem się coś znaleźć dla was interesującego, co mogłoby wam umilić oczekiwanie na pierwsze tytuły po zakończeniu wakacji.


Glitchpunk
Jest to gra akcji czerpiąca inspiracje między innymi z Grand Theft Auto, w której wcielamy się w androida obdarzonego w umiejętność "Glitch".  Pozwalającej  postępować wbrew programowi. Naszym zadaniem będzie zdestabilizować tyrańskie rządy w post nuklearnym świecie. To ty zdecydujesz, jak przeprowadzisz swój plan. Będziesz przyjmować zlecenia, zarabiać pieniądze i ulepszać siebie w czterech wyjątkowych lokacjach, rojących się od odurzonych technologią oraz narkotykami gangów i rządzonych przez wszechobecne mega korporacje.

Premiera gry: 11 sierpnia bieżącego roku

Platforma: PC


Humankind
Jest to turowa strategia od studia 4X Amplitude, wzorująca się na serii Sid Mayer's Civilization. W grze to gracz tworzy cywilizacje, dobierając elementy z wielu historycznych kultur, a następnie przeprowadzić ją przez wieki od starożytności po czasy współczesne. Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywkę wieloosobową przez Internet. 

Premiera gry: 17 sierpnia

Platforma: PC 


12 Minutes
To przygodowy thriller, w którym gracz wciela się w mężczyznę uwięzionego w pętli czasu. Ów pętla trwa tytułowe 12 minut, a w tym czasie musimy wypróbować różne sekwencje zdarzeń, żeby uratować życie swoje oraz żony. 12 Minutes to gra o bardzo ładnej stylistyce graficznej, której akcje obserwujemy z wysoko umieszczonej kamery nad głównym bohaterem, gdzie całość dopełnia klaustrofobiczny klimat opowiadanej historii. W grze usłyszymy między innymi James'a McAvoy'a, Daisy Ridley oraz Willem Dafoe. 

Premiera gry: 19 sierpnia

Platforma: PC, Xbox One, Playstation 4


Ghost of Tsushima: Director's Cut 
Myślę, że akurat tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jest to jeden z hitów minionej generacji konsol. W directors cut gracze otrzymają nowa polepszoną grafikę, lipsync dla japońskiej wersji dzwiekowej, ulepszoną obsługę dual sense oraz dodatkowy wątek fabularny. 

Premiera: 20 sierpnia

Platforma: Playstation 4, Playstation 5


Aliens: Fireteam Elite
Jest to trzecio osobowa strzelanka osadzona 23 lata po wydarzeniach znanych z oryginalnej trylogii filmowej Obcego. Załoga statku USS Endeavor otrzymuje komunikat z planety Katanga z prośbą o pomoc. Szybko jednak okazuje się, że przyjdzie im się zmierzyć z grozą, której wcześniej doświadczyła Ellen Ripley w historii znanej z filmów. 

Premiera: 24 sierpnia

Platforma PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S 


King's Bounty II
Na kontynuacje tego tytułu gracze musieli czekać przeszło trzynaście lat, jest to turowa strategia z elementami RPG za którą odpowiada rosyjskie studio 1C Entertainment. Tym razem jednak gra przenosi nas do nowego fantastycznego świata o nazwie Antara. Podczas jego tworzenia twórcy wzorowali się bardziej na realistycznych uniwersach fantasy, dzięki czemu znajdziemy wiele odniesień chociażby do Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George'a R.R. Martina. Świat toczy obecnie zaraza, która uśmierca lub zniekształca ludzi, zwierzęta oraz rośliny. A samo królestwo Nostrii, które wcześniej pływało w dobrobycie, teraz stoi na skraju wojny domowej. W grze wcielimy się w trzech różnych bohaterów, których celem będzie wpłynąć na kształt oraz przyszłość królestwa. 

Premiera: 24 Sierpnia 

Platforma: PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch


Psychonauts 2
Psychonauts 2 to utrzymana w kinowym stylu przygodowa platformówka pełna przedziwnych zadań, tajemniczych spisków i parapsychicznych mocy, które można dostosowywać. Gracz kieruje poczynaniami Raza podczas niebezpiecznej, emocjonującej i przezabawnej wędrówki przez umysły przyjaciół i wrogów, której celem jest pokonanie złowrogiego psionika.

Premiera: 25 sierpnia

Platforma: PC, Playstation 4, Xone, Xbox Series X/S


New World
New World jest to kolejna gra od Amazon, tym razem jednak firma pokusiła się o gatunek MMORPG. U podstaw funkcji społeczności New World leżą trzy frakcje, skupiające graczy o podobnych celach oraz postacie niegrywalne o określonych motywach działania i z własnymi planami dotyczącymi przyszłości wyspy. Jako jeden z członków tych frakcji będziesz wywoływać wojny, zdobywać, bronić i poszerzać swoje terytorium.

Premiera: 31 sierpnia

Platforma: PC