Już na samym początku Devolver Digital zdecydował się uderzyć z najmocniejszego działa, jakie posiada, czyli pokazem rozgrywki z Shadow Warrior 3 od studia Flying Wild Hog. No i trzeba oddać cesarzowi co cesarskie, ponieważ to po prostu zadziałało. Zaprezentowany fragment rozgrywki już na starcie sprawił, że człowiek nastawił się pozytywnie na to, co wydawca ma do zaprezentowania.
Shadow Warrior 3 to obecnie chyba najważniejszy tytuł w portfolio wydawcy, który zebrał przez lata rzeszę fanów. Natomiast po zaprezentowanej rozgrywce widać, że studio Flying Wild Hog wkłada masę serducha w ten produkt. Gra ma ukazać się jeszcze w tym roku na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Trek to Yomi

Jest to kolejny tytuł spod skrzydeł Flying WIld Hogs i ukazany w zwiastunie klimat bardzo mi się spodobał. Styl graficzny na pierwszy rzut oka przypomniał mi LIMBO tylko utrzymanej w stylistyce samurajów. Mam tu na myśli koncept gry światłocieniem, a i sama walka na miecze wygląda rewelacyjnie. Gra zadebiutuje w przyszłym roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.
Phantom Abyss

Wyobrażaliście sobie SpeedRunners z perspektywy pierwszoosobowej? To tak można opisać w kilku słowach tę produkcję i osobiście jestem troszkę zajawiony po tym, co ujrzałem podczas prezentacji. Gra we wczesnym dostępie zadebiutuje już 22 czerwca bieżącego roku. Jeśli lubicie dynamiczną rozgrywkę z elementami rywalizacji, to moim zdaniem powinniście zainteresować się tym tytułem.
Wizard With a Gun

Jest to wieloosobowa gra survivalowa, która według mnie jest idealnym połączeniem rozgrywki Enter the Gungeon ze stylistyką graficzną znaną z Don’t Starve, dzięki czemu produkcja wygląda bardzo przystępnie. Wizard With a Gun zadebiutuje w 2022 roku na platformach PC oraz Nintendo Switch.
Death’s Door

Death’s Door jest grą od studia Acid Nerve, w której gracz wciela się w kruka zbierającego dusze zmarłych. Nie skłamię, jeśli uznam ten pomysł za dość nietypowy, ale taki już jest urok gier niezależnych. Rozgrywka, która przewija się w zaprezentowanym trailerze, wygląda na dynamiczną i wymagającą, co dla mnie jest sporym atutem. Oprawa audiowizualna również jest bardzo przyjemna dla oka. Tytuł zadebiutuje już 20 lipca 2020 roku na platformie PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S
Inscryption

Kojarzycie taką grę jak Hands of Fate? Jeśli tak to myślę, że ten tytuł was zaciekawi. Inscryption od Daniel Mullins Games to karciany bitewniak wymieszany z klimatem horroru i mechaniką roguelike. Dodatkowym atutem może być duża ilość łamigłówek stylizowanych na escape room. Oprawa audiowizualna, którą możemy zobaczyć na zwiastunie, jest wręcz psychodeliczna, a samo Inscryption zadebiutuje jeszcze w tym roku.
Demon Throttle

Przyszedł czas na ostatni tytuł zaprezentowany na Devolver Digital Showcase i muszę przyznać, że czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałem. Demon Throttle od studia Doinksoft jest stylizowany na modłę 8-bitowych tytułów, które na przełomie lat 80/90 ubiegłego wieku królowały na takich konsolach jak Famicom czy NES. Już sam wstęp wywołał na mojej twarzy uśmiech związany z nostalgią. Tytuł ten zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch i będzie dostępny jedynie w edycji pudełkowej.
Podsumowując całe wydarzenie, to chyba pierwszy event, który wiedział jak podejść do prezentacji w czasach, gdy jedyną możliwością jest streaming. Pierwszym co pojawiło się po gameplayu z Shadow Warrior 3, była parodia znanego zapewne wszystkim mema, gdzie trwa spotkanie szefa z pracownikami i ten jeden jedyny wyłamujący się z szeregu “wylatuje” z sali obrad. Tak właśnie rozpoczęła się prezentacja całego Devolver Digital Showcase. Jeśli chodzi o aspekt produkcji, to według mnie był to najlepiej zrobiony pokaz ze wszystkich, jakie pojawiły się do tej pory.