Tytuł jednak nie zyskał ogólnej sympatii fanów, pomimo dobrych ocen u recenzentów. Produkcja otrzymała jeszcze dwa dodatki i w zasadzie zaginęła. Teraz po blisko 16 latach firma Frontier przypomina nam o swojej grze i wydaje pełen pakiet RollerCoaster Tycoon: Complete Edition na PC oraz Nintendo Switch.
Co w takim razie otrzymujemy w tym pakiecie? Poza podstawowym RollerCoaster Tycoon 3 dostajemy również dwa wcześniej wydane dodatki: Soaked dodający masę wodnych atrakcji oraz Wild, który dodaje dziką zwierzynę i pozwala przekształcić wesołe miasteczko w kompleks zoo. Poza tym tytuł otrzymał obsługę wysokiej rozdzielczości, a obraz został przeskalowany do proporcji 16:9 i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o zmiany, jakie zaszły w tej produkcji. Oczywiście podbicie rozdzielczości oferuje poprawę graficzną, ale wciąż to ten sam tytuł, który zawitał w 2004 roku. Szkoda, że nie pokuszono się o jakieś większe zmiany, lepsze modele czy nowe oświetlenie. Ma to jednak swoje plusy, gra ma tak niskie wymagania, że jest w stanie odpalić na każdym sprzęcie.
RollerCoaster Tycoon zestarzało się bardzo źle. Pamiętajmy, że jest to strategia ekonomiczna, więc oczekiwanie od niej graficznych wodotrysków nie ma sensu. Najważniejsze bowiem w tym tytule jest tworzenie dochodowych parków rozrywki, a w tej grze jest co robić. Do naszej dyspozycji oddano ponad 30 kampanii gdzie, aby zdobyć wszystko, trzeba wykazać się dobrym zarządzaniem i ręką do biznesu. Cele kampanii są zróżnicowane. Raz dbamy o zadowolenie gości, innym razem nasze wesołe miasteczko musi osiągnąć odpowiednią wartość, dodatkowo misje w kampanii mają aż 3 poziomy zaawansowania: brązowy, srebrny i złoty.
Przejdźmy jednak do rozgrywki, bo tutaj niestety mamy parę problemów. Przede wszystkim interfejs, który jest bardzo nieintuicyjny i wymaga odrobiny czasu, aby się przyzwyczaić do niego metodą prób i błędów. Gdy przez to przebrniemy, obcowanie z tytułem staje się dużo przyjemniejsze, jednak nie zmienia to faktu, że w czasach takich produkcji jak Planet Coaster czy Jurassic World: Evolution, RollerCoaster Tycoon jest po prostu archaiczny. Biorąc pod uwagę, że za wszystkie trzy gry odpowiada to samo studio, aż dziwi fakt niewprowadzenia żadnych ulepszeń do rozgrywki. Sprawia to, że RollerCoaster Tycoon staje się jeszcze bardziej produktem dla wąskiego grona odbiorców, lubiących tego typu produkcje i trochę polegający na samej nostalgii z obcowaniem z grą.
Gdy jednak zaciśniemy zęby, odkryjemy bardzo grywalny tytuł pozwalający puścić wodzę fantazji i zbudować park naszych marzeń. Oczywiście jesteśmy ograniczeni gotowymi elementami,  ale dla wprawnych budowniczych nie powinno to być problemem. W końcu budowanie kolejek to główne danie tej produkcji. Do tego dzięki przejściu gry w trójwymiar dostaliśmy w końcu możliwość przejechania się nimi z perspektywy pierwszej osoby, co daje masę radości. Szczególnie kiedy po jeździe próbnej, otworzymy naszą kolejkę dla gości i zobaczymy ogromną liczbę chętnych na przejażdżkę. A kiedy uznamy, że w naszym parku jest odpowiedni klimat, możemy zorganizować pokaz pirotechniczny.
Zarządzanie finansami zawsze w tej serii było ograniczone do minimum i tak też jest tutaj, poza ustalaniem cen biletów, kosztów reklamy czy brania pożyczek, w grze jest ciężko przegrać ze względów finansowych. O muzyce w zasadzie nie można powiedzieć wiele więcej poza tym, że jest. Melodie, jak szybko docierają do naszych uszu, równie szybko wyrzucamy z pamięci. Dobrze, że tytuł nie wybija nas z rytmu pracy. Jeśli nam to przeszkadza, dostaliśmy możliwość uruchomienia swoich utworów. Wystarczy umieścić piosenkę w odpowiednim folderze, a gra odtworzy ją podczas rozgrywki.
Trudno jest ocenić ten tytuł konkretną liczbą. Z jednej strony jest to dalej świetna gra, która w 2004 roku była naprawdę udaną produkcją. Z drugiej strony fakt, że została ponownie wydana w 2020 i to bez żadnych ulepszeń sprawia, że bardziej spełnia funkcję nostalgicznej przejażdżki niż faktycznej gry mającej dziś się obronić. Dlatego myślę, że bezpiecznie będzie ocenić ten tytuł na 7/10. To dalej jest dobry przedstawiciel gatunku tycoon i może przynieść dużą satysfakcję z rozgrywki. Trzeba tylko pamiętać, że siadając do niego, mamy do czynienia z czymś nie z tych czasów.