W projekt zaangażowani są twórcy serialu Westworld. Produkcją zajmą się: Jonathan Nolan, Lisa Joy oraz Athena Wickham. Pomimo że to Kilter Films zajmie się realizacją, to projekt nadzorował będzie Todd Howard, czyli producent wykonawczy Bethesda Game Studios. Wspomniał on o tym, że prace trwają już od kilku lat. Z racji na patronat kalifornijskiego giganta, można przypuszczać, że serial trafi na cyfrową platformę Amazon Prime.


Źródło: Twitter

Fallout jest jedną z najlepszych serii gier wszech czasów. Każdy rozdział tej niewyobrażalnie niesamowitej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które moglibyśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy niezwykle podekscytowani z powodu współpracy z Toddem Howardem i resztą świetnych osób z Bethesda Games. To wszystko w celu tchnięcia życia w to ogromne, przewrotowe i wypełnione czarnym humorem uniwersum przy współpracy z Amazon Studios” - wspominają przedstawiciele Kilter Films. Jonathan Nolan to brat popularnego reżysera filmowego, Christophera Nolana. Wcześniej wykazał się jako scenarzysta w Westworld, Interstellar, Mroczny Rycerz czy Mroczny Rycerz powstaje.

Amazon od zawsze oferuje widzom rozrywkę wysokiej jakości, więc można z pewnością założyć, że serial będzie dużo sobą reprezentować.

Źródło: Bethesda, Twitterminiaturka