Atomówki to niezwykle popularna kreskówka nadawana w latach 1998-2005 przez Cartoon Network. Dzieło Craiga McCrackena cieszyło się tak dużym uznaniem, że w 2016 r. doczekał się rebootu. Jednak na tym nie koniec, ponieważ trwają pracę nad aktorską adaptacją serialu i nakręcono już pilotażowy odcinek.

Akcja ma mieć miejsce, kiedy główne bohaterki mają już po dwadzieścia lat i nie są zadowolone z tego, że w dzieciństwie były superbohaterkami. Jednak w serialu mają się ponownie zjednoczyć i bronić swojego miasta Townsville.

Wiadomo już, że autorami pierwszego odcinka są Diablo Cody, Heather Regnier(scenarzyści) i Maggie Kiley (reżyserka). Teraz natomiast ujawniono, że w rolę Bójki, Bajki i Brawurki wcielą się Chloe Bennet, Dover Cameron i Yana Perrault.


 

W nowym serialu Bójka ma być bohaterką, która czuje się niespokojna i samotna, lecz ponownie zamierza być przywódczynią, Bajka nadal ma być czarująca, lecz początkowo jej celem jest odzyskanie dawnej sławy, a nie ratowanie świata. Z kolei Brawurka, która w dzieciństwie była buntowniczką stara się zerwać z tożsamością Atomówki i jest bardziej wrażliwa niż kiedyś.