Janina Gavankar – aktorka, którą możecie znać z roli Iden Versio – protagonistki kampanii w Star Wars: Battlefront II z 2017 r. zagra w filmie Borderlands. Randy Pitchford, szef Gearbox Software i twórca serii Borderlands ujawnił, że otrzymała ona główną rolę, komandor Knoxx – postaci stworzonej na potrzeby filmu.

Janina Gavankar dołączy do obsady filmu Borderlands jako zupełnie nowa postać, którą powołałem do życia specjalnie na potrzeby tej historii. Janina zagra komandor Knoxx, która poszła w ślady swojego ojca, wstępując do prywatnej armii Atlasa, Karmazynowej Lancy. Jednym słowem, jest badassem.To nie jedyna nowość, z jaką spotkają się fani, ponieważ Randy Pitchford zapowiedział, że film Borderlands będzie posiadał pewne różnice względem oryginału.

Dla zainteresowanych: kinowe uniwersum Borderlands jest inne od tego z gier. Jesteśmy autentyczni co do bohaterów, tonu oraz stylu, ale pozwalamy na odrębne historie. Mamy do czynienia z dwoma różnymi środkami przekazu, więc ich zawartość nie powinna podlegać tym samym zasadom.Aktorka dołączy do obsady, której skład tworzą m.in. Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis, Kevin Hart czy Jack Black. Na swoim oficjalnym Twitterze Janina Gavankar skomentowała to ogłoszenie.

Jeśli mnie znacie to wiecie, że ten film będzie dla mnie czymś więcej niż tylko kolejnym występem. Każdego scenarzystę, producenta, aktora głosowego i graczy, którzy grali i pracowali przy Borderlands będę nosiła w sercu, udając się do Pandory.