Cruella to nadchodzący film ze stajni The Walt Disney Pictures, który przedstawi origin story kultowej antagonistki z filmu 101 Dalmatyńczyków. Premiera ma się odbyć 26 maja na Disney + i w kinach.

Już po pierwszym zwiastunie, fani zaczęli porównywać film do Jokera - przeboju filmowego z 2019 r., kiedy to poznaliśmy, że Arthur Fleck stał się Jokerem w wyniku problemów psychicznych.
Emma Stone, odtwórczyni głównej roli postanowiła kilka dni temu w wywiadzie dla magazynu Total Film odnieść się do tych porównań.

Nawet w najśmielszych snach nie porównywałabym się do Joaquina Phoenixa. Chciałabym być bardziej jak on. W naszym filmie są pewne głębokie, emocjonalne rzeczy, z którymi musi zmierzyć się Cruella, które spychają ją w stronę złoczyńcy, a trudno jest nazwać kogoś „złym”, kiedy widzi się jego historię od samego początku. Także, w tym sensie, jest to nieco podobne. Równocześnie jest to też odmienny, odrębny projekt.

Niedawno Disney wypuścił kolejny zwiastun, który ściśle nawiązuje do zarysu fabularnego przedstawianego w materiałach promocyjnych:

Akcja Cruelli rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson (Howards End, Rozważna i romantyczna). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.Film będzie dostępny zarówno w oryginalnej wersji językowej, jak i z polskim dubbingiem.