Casey Bloys dyrektor ds. treści HBO i HBO Max, podzielił się smutnymi wieściami dotyczącymi serialu o jednym z kultowych już czarodziejów. Okazuje się bowiem, że sprawa dotycząca rozwoju uniwersum Wizarding World o serialowe produkcje nie jest taka prosta, a wcześniejsze informacje, jakie obiegły sieć zbyt wcześnie, dały nadzieje fanom na spotkanie ze swoim ulubieńcem w niedalekiej przyszłości.

Aktualnie Warner Media, do którego należy HBO, ma prawa do franszyzy, jaką jest Harry Potter, co daje nadzieję, że w przyszłości mogą pojawić się filmy oraz seriale związane z uniwersum Wizarding World. Natomiast na chwilę obecną studio nie ma zatrudnionych nawet scenarzystów, którzy byliby odpowiedzialni za fabule przyszłych produkcji. Na ten moment, sprawa jest w bardzo wczesnym etapie.

Casey Bloys dodał również, że:

Nie ma nic w fazie rozwoju, ale myślę, że można powiedzieć, że Gra o Tron, Harry Potter i DC to marki, które cieszą WarnerMedia i jest to dla nas ogromna zaleta. Zawsze będziemy zainteresowani zrobieniem produkcji wysokiej jakości z tych franczyz.

Podsumowując, jeśli HBO dopiero planuje stworzenie serialu z uniwersum Harry’ego Pottera, to na jego zamówienie jeszcze trochę poczekamy. Nadzieja jest w tym, że są małe szanse, aby Warner przepuścił taką okazję, gdzie jak wiadomo Harry, ma ogromną rzeszę fanów. Niedawno studio zatrudniło Toma Ascheima, który będzie odpowiedzialny za całą franszyzę Wizarding World.