W zeszły czwartek na kanale The CW (USA) pojawił się ostatni odcinek siedmio-sezonowego serialu The 100. Podczas tych 6 lat emisji, produkcja przyciągnęła wielu ludzi i wciągnęła ich w swoją emocjonującą historię. Fani z Europy muszą poczekać jeszcze kilka dni, aby móc na Netflixie obejrzeć finał ostatniego sezonu.

Jakiś czas temu, gdy w 7 sezonie mogliśmy zobaczyć pilot do ewentualnego spin-offu (odcinek 8), w internecie pojawiły się słuchy o kolejnym serialu z tego uniwersum. Mowa była o prequelu, osadzonym prawie 100 lat przed The 100. Zgodnie z odcinkiem pilotażowym, miał on opowiadać historię losów ocalałych ludzi na postapokaliptycznej ZiemiPo wyemitowaniu ostatniego odcinka serialu, Jason Rothenberg, twórca produkcji został zapytany o losy możliwego spin-offu o nazwie The 100: Second Dawn, a oto co odpowiedział:

Rozmowy teraz toczą się na tak wysokim szczeblu, że mnie nie obejmują. Mam nadzieję, że któregoś dnia otrzymam telefon i dostanę dobre wiadomości na ten temat. Bardzo chciałbym móc kontynuować te przygody. Tak bardzo kocham tych aktorów i świat tego serialu.

Zapowiadał wcześniej również, że ma bardzo dużo pomysłów jak taki prequel mógłby wyglądać. Serial miałby składać się z retrospekcji, a w pewnym momencie zobaczylibyśmy nawet przodków jednej z głównych bohaterek The 100 - Clarke Griffin.

W głównych rolach mieliby pojawić się: Lola Evans, Adain Bradley (grających rodzeństwo, potomkowie jednego z najważniejszych postaci ostatniego sezonu – Billa Cadogana) oraz Leo Howard wcielający się w młodego muzyka. Ten ostatni aktor został ostatnio zatrudniony do stałej obsady serialu Legacies – sequel Pamiętników Wampirów, co może świadczyć o niepowodzeniu w rozmowach na temat powstania omawianego spin-offu, gdyż aktor nie mógłby w pełni zaangażować się na stałe na raz w dwóch różnych produkcjach. Warto wspomnieć, że wszyscy wymienieni pojawili się we wspomnianym wcześniej odcinku pilotażowym.Miejmy jednak nadzieję, że rozmowy przejdą pomyślnie, a fani będą mogli dowiedzieć się jak wyglądało życie tych bohaterów 97 lat przed rozpoczęciem się przygód Clarke i jej przyjaciół.