Dziś obiegła świat informacja o tym, jak jeden z twórców kultowego już Ricka i Morty’ego podpisał umowę na stworzenie nowego serialu animowanego dla wytworni FOX. Tym razem Dan Harmon zabierze nas do starożytnej Grecji, gdzie przyjdzie nam poznać perypetie rodziny Bogów, ludzi oraz potworów w jednym z pierwszych miast na świecie. Głównym celem postaci w animacji jest pozabijać się nawzajem.

Harmon jest znany z tworzenia postaci niejednoznacznych, bezwzględnych oraz brutalnych. Co za tym idzie, patrząc przez pryzmat fabuły serialu, takowych bohaterów tam nie zabraknie. Serial ma pojawić się w 2022 roku na FOX, który jest zadowolony ze współpracy i będzie to ich pierwsza własność intelektualna, która będą mogli dowolnie dysponować w przyszłości.

Prezes FOX Michael Thorn tak komentuje współprace z Danem Harmonem:

Współpracę zachwala Michael Thorn, prezes Fox Entertainment: ”Tylko Dan Harmon może zamienić mity antycznej cywilizacji greckiej w niezwykle ostry komentarz odnoszący się do współczesnej polityki, popkultury i świata celebrytów. Ten projekt jest niesamowicie prześmiewczą komedią rodzinną. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Danem przy tej serii, która wzmacnia naszą pozycję w sferze animacji. Ponieważ budujemy Fox Entertainemnt, oznacza dla nas niezwykle ważny krok, dzięki naszej pierwszej w pełni posiadanej własności intelektualnej.

Oczywiście Dan Harmon nie porzuca pracy nad Rick’iem i Morty’m, aktualnie prace trwaja nad siudmym sezonem serialu. A nam pozostaje dalej czekać na premiere piątego sezonu.