Amerykańska telewizja Showtime zaskoczyła chyba każdego. Wczoraj na swoim profilu w serwisie Twitter oficjalnie zapowiedziała nowe odcinki zakończonego w 2013 popularnego serialu o tytule Dexter.


Nowy sezon ma liczyć 10 odcinków, a prace nad nim mają rozpocząć się jeszcze tej zimy, aby wyczekiwana przez fanów serialu premiera odbyła się już jesienią 2021 roku. Na razie nie wiadomo na czym ma skupiać się nowa historia. Wiadomo jednak, że w roli głównej ponownie zobaczymy amerykańskiego aktora Michaela C. Halla, a za produkcje raz jeszcze odpowiadać będzie Clyde Philips. To właśnie ta dwójka zainicjowała pomysł na kontynuacje serii.

Rozmowy o możliwej kontynuacji pojawiły się już w 2014 roku. Serial Dexter pierwszy raz wyemitowany został w roku 2006 i ostatecznie po 8 sezonach zakończono produkcje we wrześniu 2013 roku.

Serial opowiada o bohaterze imieniem Dexter Morgan, który na co dzień pracuje jako analityk śladów krwi w policji w mieście Miami. Skrywa on jednak pewną tajemnicę – jest również seryjnym mordercą.