Dungeons and Dragons to prekursor gier fabularnych stworzony w 1974 r., który doczekał się licznych kontynuacji, a także ekranizacji. Najnowszy film z uniwersum ma się ukazać 27 maja 2022 r.  Scenariusz do tej produkcji mają przygotować Jonathan Goldstein i Jonathan Francis Daley — scenarzyści filmu Spider-Man: Homecoming.

Jednak ze słów Briana Goldnera — szefa Hasbro, firmy produkującej zabawki i posiadającej prawa do marki DnD to nie jedyna adaptacja, która jest w produkcji. Wyznał on portalowi Comicbook, że w przygotowaniu jest także serial live-action.


Ekipa pracuje nad kilkoma różnymi możliwymi podejściami, ponieważ mitologia Dungeons & Dragons ma niezwykły potencjał adaptacyjny, jeżeli chodzi o obejmujący ją kanon.


Obecnie firma bada, jak wielu globalnych i lokalnych stacji telewizyjnych byłoby zainteresowanych ekranizacją Dungeons and Dragons. W dalszej części wypowiedzi Goldner zapewnia, że jest ono bardzo duże.

I trudno się dziwić, gdyż w DnD gracze tworzą własne postacie i biorą udział w wyimaginowanych przygodach prowadzonych przez Mistrza Gry, więc producenci będą mieć dużą swobodę w kreowaniu nowych historii.