Pierwsze wzmianki o filmowej adaptacji książek Nancy Springer pojawiły się w internecie dwa lata temu, w 2018 roku. Producenci poinformowali wówczas, że główną rolę zagra Millie Bobby Brown, jednak dopiero teraz postanowiono ujawnić więcej szczegółów.

W produkcji, w główną rolę tytułowej Enoli Holmes wcieli się Millie Bobby Brown, znana najbardziej z serialu Stranger Things. Towarzyszyć jej będzie Sherlock Holmes, czyli Henry Cavill grający Wiedźmina Geralta w świeżej adaptacji polskiej sagi opowiadań oraz Sam Claflin, który odegra rolę Mycrofta Holmesa. Ostatniego z wymienionych aktorów, możemy kojarzyć z takich filmów jak Igrzyska Śmierci, Piraci z Karaibów czy Love, Rosie.Źródło: IMDB


Historia produkcji będzie opowiadać o Enoli, której zaginęła matka. Młoda kobieta po stracie rodzicielki trafia pod opiekę swoich starszych braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy planują oddać ją pod opiekę szkoły dla młodych dam. Protagonistka postanawia jednak uciec i wyruszyć na poszukiwania swojej matki, w którą wcieli się Helena Bonham Carter, znana z takich filmów jak Harry Potter, Sztuka Latania czy Podziemny Krąg.
Cała rodzina Holmesów, wyróżniających się bardzo wysoką inteligencją oraz rozwiniętymi umiejętnościami dedukcji będzie istotnym elementem historii. Należy jednak zaznaczyć, że fabuła filmu skupi się na najmłodszej z nich, czyli tytułowej Enoli.


Źródło: IMDB


Warto również pamiętać, że zgodnie z kanonem oryginalnych opowiadań Sir Arthura Conana Doyle'a, Sherlock i Mycroft nie mieli takiej młodszej siostry — Enola Holmes będzie wzorowana na książkach Nancy Springer.

Premiera filmu została zaplanowana na 23 września 2020 roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Harry Bradbeer, znany między innymi z Obsesji Eve.

Źródło: Netflix, IMDB, Filmweb