Spór pomiędzy miłośnikami komiksów i filmów Marvela z fanami twórczości DC o to, że twórcy nawzajem od siebie kopiują trwa od zawsze i prawdopodobnie długo jeszcze trwać będzie. Prawda jest jednak taka, że po obydwu stronach znajdziemy bohaterów bardzo do siebie podobnych i przeciętny widz oglądający od czasu do czasu któryś z filmów może się czasem nieźle pogubić, z którego uniwersum jest dana postać. Podobnymi postaciami do siebie są na przykład Kapitan Marvel oraz Superman.

Nic więc dziwnego, że widzowie porównują sceny filmowe właśnie z tymi dwoma bohaterami. Kilka dni temu użytkownik Twittera o pseudonimie Fatal Jay, opublikował porównanie animacji z 2009 roku od DC o tytule Superman/Batman: Public Enemies z wielkim kinowym hitem od Marvela z zeszłego roku Avengers: Endgame. Trzeba przyznać, że sceny rzeczywiście wyglądają podobnie. Pamiętajmy jednak, że obydwie postacie mają praktycznie takie same moce.


Nie da się zaprzeczyć, że w obu filmach o super bohaterach jest podobna sekwencja, co może świadczyć zarówno o świadomym, jak i przypadkowym działaniu twórców. Ocenę tego porównania pozostawiam już wam.