Pierwsza produkcja z tego filmowego cyklu pojawiła się w 2012 roku i od razu bardzo przypadła do gustu zarówno najmłodszym, jak i tym starszym widzom. Hotel Transylwania opowiada o przygodach wampira – Draculi oraz jego córce, którzy wspólnie prowadzą hotel dla potworów. Do tego czasu wyszły już 3 części animacji, a obecnie trwają prace nad kolejnym filmem.

W zeszłym roku zapowiedziane zostało, że czwarta odsłona filmu Hotel Transylwania powstanie i od tamtej pory o produkcji było cicho. Jednak ostatnio pojawiły się nowe informacje dotyczące zmian wśród twórców animacji.

Po pierwsze, film dostanie dwóch nowych reżyserów. Będą to: Jennifer Kluska, znana między innymi z pracy nad animacją DC Super Hero Girls oraz Derek Drymon, którego kojarzyć można z prac nad takimi produkcjami jak na przykład SpongeBob Kanciastoporty czy Pora na przygodę!. Reżyser trzech pierwszych części filmu - Genndy Tartakovsky obejmie tym razem rolę producenta wykonawczego oraz scenarzysty.

Dodatkowo producentką wykonawczą została również piosenkarka i aktorka – Selena Gomez, która od początku podkłada głos jednej z głównych postaci filmu o potworach – Mavis, czyli córce Draculi.Niestety na ten moment nie znamy żadnych szczegółów o nadchodzącym filmie. Fabuła i tytuł pozostają na razie tajemnicą. Znana jest jednak planowana data premiery Hotelu Transylwania 4, która ma się odbyć już za niecały rok, a konkretnie 6 sierpnia 2021 roku.