Killing Stream to pełnometrażowy film interaktywny. Podczas trwania historii, widz ma realny i decydujący wpływ na przebieg historii. Cała akcja toczy się z perspektywy pierwszej osoby. Za produkcję odpowiedzialne jest Studio Iron Wolf
Taka forma filmu nie jest nowa. Podobny zabieg wykorzystano między innymi w Black Mirror: Bandersnatch, czy Hardcore Henry. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z pełnometrażową produkcją. Szczególnie zadbano o widok z oczu bohatera. Nie tylko widzimy dokładnie to, co powinien widzieć protagonista — można zupełnie przenieść się do przedstawionego świata za sprawą klimatycznej muzyki czy skrupulatnie zaprojektowanej scenerii. Rozgrywka w Killing Stream polega na szybkim podejmowaniu wyborów. Decyzje nie wpływają tylko na przebieg całej fabuły, ale również na zakończenie.

„Zdecydowaliśmy się na ten zabieg, by spotęgować immersję oglądającego. Nasz potencjalny widz nie tylko wpływa na historię poprzez wybory dokonywane w trakcie trwania fabuły, lecz także obserwuje świat z perspektywy głównego bohatera, co jeszcze bardziej pomaga wczuć się w historię” - podkreśla Bartosz Pluta, prezes Iron Wolf Studio S.A.


Źródło: YouTube


W interaktywnym filmie pojawią się również sekwencję QTE, polegające na szybkim i dokładnym wciskaniu klawiszy. Podobne rozwiązania możemy znać z takich gier jak między innymi The Walking Dead czy Minecraft: Story Mode produkcji Telltale Games. W Killing Stream widz będzie musiał się wykazać refleksem podczas starć z przeciwnikami, podczas ucieczki lub w trakcie eksploracji. Twórcy zapowiadają, że nie zabraknie wdrapywania się, przechodzenia wąskimi przejściami, a nawet parkour'u

„Zaletą naszej produkcji jest także wspomniane wyżej miejsce akcji. Poza kilkoma motywami większość filmu była zrealizowana na terenie 100-letniej, zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. Ogrom kompleksu oraz jego architektura idealnie pasują do naszego filmu. Każdy kąt to w zasadzie gotowy scenograficznie kadr z filmu” - wspomina Maciej Szafranek, reżyser Killing Stream.

Produkcja już wkrótce zadebiutuje na platformie Steam. Twórcy zapewniają, że dodatkowe informacje o mediach, w których będzie dostępny tytuł, zostaną za niedługo udostępnione.

Źródło: Materiały Prasowe, bettergamingagency.prowly.com