Do tej pory wyszły dwie części serii filmów pod tytułem Fantastyczne Zwierzęta. Jest to spin-off popularnego na całym świecie cyklu filmowego Harry Potter, ekranizacji książek J. K. Rowling. Grindelwald to jedna z kluczowych postaci w Fantastycznych Zwierzętach.

Niestety, twórcy musieli przerwać trwające już od dwóch miesięcy prace nad trzecim filmem z serii i zacząć na nowo, gdyż stanęli teraz przed zadaniem obsadzenia nowego aktora do roli Grindelwalda. Johnny Depp zrezygnował z tej funkcji po tym jak samo studio Warner Bros go o to poprosiło.

Mimo, że nie jest to potwierdzone, niewykluczone jest to, że prośba studia spowodowana była ostatnimi wydarzeniami, gdzie na drodze sądowej Depp usłyszał zarzut bicia byłej żony, Amber Heard i kilka dni temu przegrał sprawę. Aktor poinformował o decyzji odejścia na swoim Instagramie:


W świetle ostatnich wydarzeń, chciałbym złożyć następujące oświadczenie.

Po pierwsze, chciałbym podziękować wszystkim, którzy obdarzyli mnie wsparciem i lojalnością.

Byłem poruszony tak wieloma wiadomościami pełnymi miłości i troski, szczególnie w ostatnich dniach.

Po drugie, chciałbym abyście wiedzieli, że zostałem poproszony przez Warner Bros o rezygnacje z mojej roli Grindelwalda w Fantastycznych Zwierzętach, a ja uszanowałem tę prośbę i się zgodziłem.

Na koniec, chciałbym powiedzieć to. surrealistyczny wyrok sądu w Wielkiej Brytanii nie zmieni mojej walki o prawdę i potwierdzam, że planuję się odwołać.

Moje postanowienie nie ulega zmianie i zamierzam udowodnić, że zarzuty przeciw mnie są fałszywe. Moje życie i kariera nie zostaną zdefiniowane tym okresem.