Matrix to bez wątpienia legenda kinematografii. To bardzo popularna amerykańska marka dystopicznych filmów, stworzona i rozwijana przez wytwórnię rodzeństwa Wachowskich. Prace nad produkcją zostały zapowiedziane już jakiś czas temu, jednak w marcu tego roku poinformowano o przerwaniu zdjęć z powodu pandemii koronawirusa. Filmowanie na planie na szczęście powraca, tym razem w Berlinie w Niemczech.
Wieści potwierdziła gwiazda we własnej osobie:

„Rytm tworzenia filmu [red. przez pandemię] nie został zachwiany. Wszystko dzięki restrykcyjnym protokołom i przemyślnym działaniom producentów. [...] Wiemy, jak rozwiązywać problemy. Jesteśmy pomysłowi. Myślimy trzeźwo. I wiesz, to po prostu taki rodzaj ducha zjednoczenia, współpracy. To wszystko znów wraca w stylu:  'Zróbmy ten film! Zdobędziemy rekwizyty, mamy już wiele rzeczy — napiszmy to!' I ten duch [zjednoczenia] jest zdecydowanie żywy i ma się dobrze na planie nowego Matrixa” - wspomina Keanu.


Źródło: filmweb.pl


Oprócz Keanu, w najnowszej odsłonie zagra również Carrie-Anne Moss, która ponownie wcieli się w Trinity oraz Jada Pinkett Smith jako Niobe. Niestety, Laurence Fishburne, który jest znany z postaci Morfeusza, prawdopodobnie nie pojawi się w Matrix 4.

Produkcją ponownie zajmą się siostry Wachowskie, które były odpowiedzialne za oryginalną trylogię. Według zapewnień najnowsza odsłona uniwersum powinna zadebiutować w okolicy 2022 roku.

Źródło: news.sky.com, YouTube, YouTube via CD Projekt RED