Jak podaje zagraniczny serwis Variety, powstanie serial na podstawie kultowej bajki dzieciństwa większości z nas - Atomówki (The Powerpuff Girls). Zamówiła go popularna za granicą stacja The CW. Serial nie będzie już animacją, a produkcją z prawdziwymi aktorami. Różnicą pomiędzy znaną bajką, a nadchodzącą produkcją będzie również to, że nie zobaczymy już trzech małych dziewczynek, a dorosłe, dwudziesto-paro letnie kobiety z rozważaniami dotyczących życia. Dziewczyny mają żałować, że całe swoje dzieciństwo poświęciły na walkę ze złem. Mimo to, złe czasy powracają, a dziewczyny staną przed wyborem – pomóc ludzkości jak za dawnych lat czy skupić się na sobie.

Za projekt odpowiedzialne będzie Warner Brothers Entertainment. Producentami wykonawczymi zostali Greg Berlanti, David Madden i Sarah Schechter. Natomiast scenarzystkami (również producenci wykonawczy) zostały: Heather Regnier znana z prac nad takimi produkcjami jak iZombie czy Sleepy Hollow oraz Diablo Cody znana przede wszystkim z filmu Juno.

Nie wiadomo jeszcze jacy aktorzy będą zagrają w serialu. Nie znamy również nawet wstępnej daty premiery. Nie ma się jednak co dziwić, w końcu prace nad produkcją są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i pojawiają się dopiero pierwsze pomysły.Oryginalne Atomówki emitowane były jako serial animowany na kanale Cartoon Network. Światowa premiera miała miejsce w roku 1998. Animacja opowiadała o trzech małych dziewczynkach stworzonych przez profesora Atomusa. Próbował stworzyć idealne dziewczynki z cukru i słodkości, jednak przez przypadkowo dodany składnik ,,X'' zostały obdarzone niezwykłymi supermocami, a swoje życie postanowiły poświęcić na walkę ze złem.