Redakcja serwisu Variety właśnie ogłosiła, że amerykańska korporacja zadecydowała o anulowaniu prac nad serialem Altered Carbon. Wiadomość potwierdził informator portalu. Zaledwie dwa lata temu, bo w 2018 roku, Netflix przedstawił widzom historię w futurystycznym świecie, opartym na podstawie powieści brytyjskiego pisarza, autora fantastyki naukowej Richarda Morgana.

Nic nie zapowiadało, że gigant filmowy ma zamiary „uśmiercenia” filmowego uniwersum. W ubiegłym roku na rynek trafiło anime Altered Carbon: Resleeved, zaś jeszcze w 2020 roku Netflix udostępnił drugi sezon.
Niestety, na wspomnianym drugim sezonie skończy się historia serialu. Altered Carbon jest ofiarą czystki na platformie amerykańskiej korporacji. Netflix już od jakiegoś czasu pozbywa się tytułów, których koszt produkcji jest nieproporcjonalny do zainteresowania i popularności.

Jest to z pewnością zaskakująca decyzja, szczególnie dla fanów. Pomimo że drugi sezon był wyraźnie słabiej napisany niż pierwszy epizodu, to nie zmienia to faktu, że produkcja miała spory potencjał.