Od wielu lat Netflix dostarcza inspiracji wiernym fanom filmów i seriali, takich jak Stranger Things, Castlevania, The Old Guard i nie tylko. Jednak bycie prawdziwym fanem to coś więcej niż tworzenie GIF-ów, kupowanie gadżetów i snucie teorii o następnym przełomie akcji. To wspólne przeżywanie emocji ze społecznościami z całego świata, które uwielbiają tych samych bohaterów i te same historie.

Netflix Geeked, platforma rozrywkowa Netflix, chce łączyć te społeczności, dlatego już wkrótce zostanie zorganizowane wydarzenie Geeked Week. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7-11 czerwca, codziennie o 18:00 czasu polskiego i będzie dostępna na wszystkich mediach społecznościowych takich jak Youtube, Twitter, Twitch, Facebook i Tiktok. Osoby, które przegapią transmisję, będą mogły obejrzeć powtórki, które będą nadawane od godziny 3:00 czasu polskiego.Każdego dnia Netflix będzie prezentował mnóstwo informacji na temat ponad 50 tytułów takich jak The Sandman, The Umbrella Academy, Wiedźmin, Gunpowder Milkshake, Filuś i Kubuś Arcane, Lucyfer, Ulica Strachu (trylogia),  Kate, Castlevania, Władcy wszechświata, Objawienie, Dom z papieru, Resident Evil, Cowboy Bebop, Cobra Kai, Godzilla: Singular Point oraz Łasuch.

Oprócz ważnych ogłoszeń, ekskluzywnych zwiastunów, pierwszych ujęć, nagrań zza kulis zostaną zorganizowane gry z udziałem gwiazd, odczyty scenariuszy, występy na żywo i nie tylko. Nie zabraknie także gości takich jak Trisha Hershberger, Erika Ishii, Geoff Keighley, Yuri Lowenthal i Kiera Please. Mistrzami ceremonii zostaną Rahul Kohli i Mari Takahashi.