Aktor najbardziej znany z roli T'Challi w serii filmów Marvel Studios, ale także z filmu "42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy" zmarł w wieku 43 lat. Chadwick Boseman odszedł we własnym domu, pośród najbliższej rodziny, a bezpośrednią przyczyną śmierci był nowotwór okrężnicy, wykryty 4 lata temu. W ciągu ostatnich trzech lat rak rozwinął się ze stadium III do IV.

Tak żegnają aktora koledzy z branży:Nasze serca są pęknięte, a nasze myśli są z rodziną Chadwicka Boseman'a. Twoje dziedzictwo będzie żyć wiecznie. Spoczywaj w spokoju.


Mogę tylko powiedzieć, że tragedie, które wydarzyły się w tym roku, stały się jeszcze bardziej głębokie po stracie Chadwicka Boseman'a. Co za człowiek i ogromny talent. Bracie, byłeś jednym z największych wszech czasów, a twoja wielkość dopiero się zaczynała. Panie, kocham cię. Spoczywaj w mocy, królu.


,,Śmierć to nie koniec''


W 2014 roku wytwórnia Marvel Studios, wybrała aktora do odtworzenia roli Czarnej Pantery, tym samym planując pięć filmów z jego udziałem. W 2016 po raz pierwszy wystąpił jako T'Challa w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Następnie zobaczyć go mogliśmy jeszcze w dwóch - Czarna Pantera oraz Avengers: Wojna bez granic.