Gdy ogłoszono, że nowego Batmana ma zagrać Robert Pattinson Internet aż płoną ze złości, ponieważ według fanów uniwersum nie pasował on do roli człowieka nietoperza. Po ostatnim wydarzeniu DC FanDome jednak wszyscy zmienili zdanie na jego temat. Opublikowany wówczas trailer udowodnił, że aktor idealnie do tej roli pasuje. The Batman do kin trafi dopiero w przyszłym roku, a już teraz emocje z nim związane są pompowane przez organizatorów eventu DC FanDome, gdzie pojawił się nowy kostium bohatera, batmobila i batjaskini.
A już teraz mamy możliwość zobaczyć nowy plakat filmu. Film, którego reżyserem jest Matt Reeves, będzie pokazywał mroczne Gotham, które jest skorumpowane. Którego osią fabularną będzie zagadka kryminalna, a główny bohater nie będzie stronic od przemocy.
Fani wręcz się zakochali w nowym kostiumie Batmana, który w pełnej okazałości możemy zobaczyć na plakacie. W sierpniu podczas DC FanDome mieliśmy okazje ujrzeć logo filmu oraz komiksowy plakat, którego autorem był Jim Lee.

Postać Batmana w czerwieni robiła imponujące wrażenie. Jak przyznaje Matt Reeves dla portalu ComicBook.

Jedną z koniecznych rzeczy do zrobienia jest zaprojektowanie kostiumu, Batmobila i Batjaskini. Trzeba zająć się tymi wszystkimi małymi rzeczami, które Batman ma. To było dla mnie niezwykle ekscytujące zadanie. Zajmowaliśmy się tym jeszcze przed ukończeniem ostatecznej wersji scenariusza. Wiedziałem, że ten świat będzie się kształtować w trakcie pisania. Opracowanie kostiumu, samochodu i jaskini zajęło bardzo dużo czasu. A potem ponownie zajęliśmy się designem, bo chciałem, żeby Batman mógł w nim walczyć. Ogółem zajmowaliśmy się tym z ilustratorami przez rok.

Planowana premiera filmu 1 października 2021 r.