O pomyśle stworzenia filmu na podstawie tej niepokojącej gry internet usłyszał już kilka lat temu. Twórca FNAF’a, Scott Cawthon, postanowił jednak przerwać produkcję filmu z powodu niepasującego według niego scenariusza. Kilka dni temu za pośrednictwem serwisu Reddit podzielił się informacją, że pomysł nie został porzucony i właśnie zaakceptował nowy scenariusz, który jak twierdzi, posiada świetny wątek fabularny, nutę humoru i oczywiście grozy.

Na końcu wpisu, Cawthon zapowiedział, że zdjęcia do filmu ruszą już wiosną 2021 roku. Nie ujawnił on na razie żadnych szczegółów dotyczących samej historii, którą zobaczymy w produkcji. Wyjawił jednak, że powstało wiele jej wersji, a niektóre z nich miały bardzo mało wspólnego z historią znaną z gier. Jedna z koncepcji opowiadała na przykład o animatronikach, które przejmują miasto Manhattan.

Five Nights at Freddy’s to gra z gatunku survival horror z roku 2014. Gracz wciela się w nowego nocnego stróża prawa pizzerii o nazwie Freddy Fazbear’s Pizza, w której znajdują się roboty – tak zwane animatroniki, które w dzień mają za zadanie uszczęśliwiać dzieci. W nocy natomiast, z pozoru nieaktywne, okazują się być śmiertelne groźne dla nowego pracownika. W produkcji znajdziemy dużą ilość jump scare’ów. Łącznie powstały 4 główne części tej przerażającej gry.