Zagraniczny serwis Variety poinformował wczoraj o ponownym wstrzymaniu prac nad drugim sezonem serialu Wiedźmin – filmowej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego. Pierwszy raz produkcja wstrzymana została w marcu tego roku, kiedy to aktor grający Nivellena, Kristofer Hivju uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Ekipa filmowa wróciła na plan zaledwie kilka tygodni temu. Co jakiś czas w internecie pojawiały się zdjęcia ukazujące aktorów wcielających się w swoje role. Możecie je zobaczyć tutaj oraz tutaj.
Wczoraj (7.11) sytuacja się powtórzyła. Tym razem Covid-19 wykryto u czterech innych członków ekipy. Netflix zapowiada, że zrobi testy każdemu zaangażowanemu w produkcje. Osoby z pozytywnym wynikiem nie należą do obsady.

Obecnie ekipa filmowała w Anglii. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy prace zostaną wznowione. Netflix zapewnia, że nastąpi to, gdy uzna, że jest już bezpiecznie. Ostatnim razem przerwa trwała ponad 3 miesiące. Ile potrwa teraz? Zależy to od wielu czynników, szczególnie od tego czy zapowiadane testy dadzą jeszcze więcej wyników pozytywnych, czy też nie.