Rok temu twórcy Gry o Tron podpisali umowę z serwisem streamingowym Netflix, na mocy którego mieli zakończyć współpracę z wytwórnią Disney i zacząć tworzyć nowe produkcje dla tego giganta. Pierwszym projektem ma być ekranizacja bestsellerowej chińskiej trylogii, a pracami nad nim zajmą się David Benioff (scenarzysta filmowy) oraz Dan Weiss (producent i scenarzysta filmowy) znani z produkcji jednego z najpopularniejszych seriali platformy HBO. Tak skomentowali rozpoczęcie współpracy:

Trylogia Liu Cixina to najambitniejsza seria science-fiction, jaką czytaliśmy, zabierająca czytelników w podróż od lat 60. do kres czasu, od życia na naszej bladoniebieskiej kropce do odległych krańców Wszechświata. Jesteśmy podekscytowani, że przez najbliższe lata będziemy odtwarzać tę historię widzom z całego świata.

Pracą nad ekranizacją zajmie się również Alexander Woo, znany z serialu Czysta Krew.

Problem trzech ciał to pierwszy tom trylogii "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" chińskiego pisarza Liu Cixin. To opowieść fantastycznonaukowa wydana w 200 roku. Książka opowiada o dziewczynie, która jako pierwsza osoba na Ziemi nawiązuje kontakt z obcą cywilizacją. Seria szybko stała się bestsellerem. Sam autor został konsultantem produkcji i nie ukrywa zadowolenia z rozpoczętej współpracy:

Głęboko szanuję pracę twórców pracujących nad adaptacją Problemu trzech ciał i wierzę, że świetnie poradzą sobie z przeniesieniem tej historii na ekran. {…} To dla mnie, jako autora, wielki zaszczyt móc obserwować jak ten wyjątkowy pomysł science fiction zdobywa popularność i fanów na całym świecie. Nie mogę się doczekać chwili, kiedy nowi i dotychczasowi fani z całego świata obejrzą tę historię na Netflix.