Serial na podstawie The Last of Us to aktualnie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji serialowych na świecie. Oczekiwania są wysokie, bo to jedna z najlepszych gier ostatnich lat.

Dlatego do prac nad produkcją zaangażowano współtwórcę oryginału (Neil Druckmann), scenarzystę Czarnobyla (Craig Mazin), producentkę wykonawczą Gry o Tron (Carolyn Strauss) czy w końcu reżysera, który stworzył nagrodzony w Cannes w 2019 r. film fabularny (Kantemir Balagov).

Jednak najbardziej interesujące jest to, kto wcieli się w role najważniejszych dla historii postaci, dlatego powstają fanowskie zwiastuny i niewykluczone, że właśnie poznaliśmy nazwisko jednego z kandydatów.Jak twierdzi portal The Illuminderdi. rola Joela została zaproponowana aktorowi amerykańskiego pochodzenia, Mahershali Ali'emu znanego z występów w takich produkcjach jak House of Cards, Luke Cage czy Green Book. Propozycja dotarła już do kandydata, lecz wciąż nie podpisał kontraktu i to czy zobaczymy go w serialu zależy już tylko i wyłącznie od niego.
Warto jednak mieć na uwadze, że to niepotwierdzona informacja, bo The Hollywood Reporter twierdzi, że Ali nie bierze udziału w produkcji. Aczkolwiek dołożyli swoje trzy grosze, gdyż ich zdaniem w rolę Ellie wcieli się Bella Ramsey, którą widzowie mogą kojarzyć z roli Lyanny Mormont w Grze o Tron.Z kolei serwis Deadline podaje, że serialowym Joelem może zostać Pedro Pascal, co zostało ostatecznie potwierdzone przez Neila Drukcmanna, podobnie jak angaż Belli Ramsay..