Parę miesięcy temu, internet obiegła informacja o tym, że Tom Cruise – popularny hollywoodzki aktor, rozpoczął rozmowy z amerykańskim przedsiębiorstwem przemysłu kosmicznego założonego przez Elona Muska o nazwie Space X. Temat rozmów miał dotyczyć stworzenia nowego filmu. Nie ma być to jednak zwykła produkcja filmowa, bo projekt ma powstać w całości w kosmosie.

Parę dni temu, konto w serwisie Twitter należące do Space Shuttle Almanac opublikowało post potwierdzający informacje z maja:

Jak widać, w poście załączona została grafika przedstawiająca plan realizacji filmu. Wynika z niego, że podróż ma odbyć się już w październiku przyszłego roku. Widać również, że głównym dowodzącym lotu będzie doświadczony pilot Space X – Lopez Alegria.

Na grafice, oprócz pilota widzimy również 3 inne miejsca zarezerwowane dla reszty podróżników. Jeden z nich to oczywiście Tom Cruise. Drugie miejsce ukazuje nam, że nad filmem pracować będzie również reżyser Doug Liman, który już nie raz współpracował z aktorem (na przykład przy filmie Na skraju jutra). Trzecie miejsce pozostaje na razie niewiadomą.

Niestety o samym filmie na razie wiadomo niewiele. Tytuł oraz fabuła pozostają na ten moment nie znane i miejmy nadzieje, że już wkrótce pojawi się więcej informacji związanych z tym niezwykłym projektem.