Seria filmów Powrót do Przyszłości, to jedne z niewielu dzieł kinematografii, które świetnie przetrwały próbę czasu. Pomimo upływających lat od premiery pierwszego filmu, cała trylogia broni się wspaniale napisaną fabułą i niecodziennymi zwrotami akcji. Co ciekawe, nawet do tej pory debiutują kolejne wydania czy edycje limitowane dla kolekcjonerów.

Od niedawna można zamówić specjalny zestaw z okazji 35-lecia trylogii, a w pudełku oprócz samych filmów znajdziemy również upragniony przez wszystkich fanów gadżet — działającą replikę lewitującej deskorolki. Warto wspomnieć, że już w 2015 roku planowano rozpocząć sprzedaż podobnego produktu, jednak nie doszło to do skutku.

W ramach ciekawostki można przypomnieć, że popularny serial animowany produkcji Adult Swim, Rick i Morty, miał w pierwotnym założeniu być parodią właśnie Powrotu do Przyszłości. Pewne rozwiązania trafiły do końcowej produkcji, co widać na przykład po uderzającym podobieństwie Morty'ego do Marty'ego McFly, oraz szalonego naukowca Ricka do równie zwariowanego Doktora Emmetta Browna.


Źródło: Amazon


Limitowany zestaw Powrotu do Przyszłości zawiera:

- Całą oryginalną trylogię w technologii 4K Blu-ray,

- Kody cyfrowe, dzięki którym można uzyskać wirtualne kopie filmów,

- Płytę z bonusową zawartością,

- Opakowanie kolekcjonerskie,

- Małą, działającą replikę lewitującej deskorolki z filmu.

Wydanie limitowane, w wersji przedpremierowej kosztuje dokładnie $ 69.98 w sklepie Amazon, czyli około 260 złotych. Jeżeli chcielibyśmy zamówić produkt, należy również doliczyć koszt wysyłki do Polski.

Źródło: Amazon, Universal Pictures