Twisted Metal to zapoczątkowana w 1995 r. seria gier, w której bierzemy udział w wyścigach uzbrojonych pojazdów, które musimy zniszczyć. Chociaż ostatnia odsłona serii ukazała się w 2012 r. na PlayStation 3, Sony chce przywrócić markę i od 2019 r. tworzy na jej podstawie serial telewizyjny.
Jak twierdzi redakcja Variety, produkcja będzie pełną akcji komedią, do której scenariusz napiszą Rhett Reese i Paul Wernick - autorzy scenariuszy do Deadpoola czy Zombielandu..

Oprócz tego do produkcji serialu zostali zaangażowani Michael Jonathan Smith, Will Arnett, Mark Forman, Peter Principato jako producenci wykonawczy, a także przedstawiciele PlayStation Productions, czyli Hermen Huist,  Asad Qizilbash i Carter Swan. 

Fabuła ma opowiadać o napastliwym outsiderze, który otrzymał propozycję lepszego życia, pod warunkiem, że dostarczy tajemniczą pazkę na postapokaliptyczne pustkowia. Oczywiście, nie będzie to takie proste, gdyż na drodze zmierzy się z kierowcami niebezpiecznych pojazdów, w tym znanym fanom serii klaunem Sweet Tooth.