Serwis Hollywood Reporter podał listę osób, które rzekomo mają zająć się najnowszym filmem o Van Helsingu. Niestety, na szczegóły samego dzieła jeszcze trochę poczekamy — wiemy, że wszystko zostanie utrzymane w konwencji horroru, ale nie znamy jeszcze zamysłu, fabuły, ani obsady aktorskiej.

Jednak nazwiska znajdujące się na liście wcześniej wspomnianego serwisu napawają optymizmem.
Jak podaje Hollywood Reporter, Universal do nowej produkcji zatrudniło Juliusa Avery'ego, scenarzystę i reżysera filmowego, odpowiedzialnego wcześniej za Operację Overlord (horror produkowany przez J.J. Abramsa, inspirowany grami z cyklu Wolfenstein) Son of a Gun i Jerrycan.

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że producentem zostanie James Wan, znany z pracy przy dwóch częściach filmu Obecność i Aquamanie. To samo stanowisko zajmie Michael Clear, dzięki któremu na ekranach zadebiutowały takie hity jak Kiedy gasną światła, Annabelle: Narodziny zła czy Zakonnica.
Producentem wykonawczym, czyli osobą nadzorującą cały projekt na zlecenie wytwórni filmowej Atomic Monster zostanie Judson Scott. Jak zapewnia Hollywood Reporter, scenariusz do filmu został już napisany przez Erica Pearsona znanego z Thor: Ragnarok, Agentki Carter oraz nadchodzącej Czarnej Wdowy i Godzilla vs Kong.

Z niewiadomych przyczyn jego przepisaniem zajmie się wspomniany na początku Julius Avery. Nie wiadomo czy chodzi o przebudowanie całego scenariusza, dokończenie go czy wprowadzenie poprawek, ale można mieć pewność, że Julius wraz ze wsparciem całego zespołu da z siebie wszystko.