Jeszcze w tym roku do kin trafi kontynuacja filmu Sony Pictures związanego z uniwersum Marvela - Venom: Let There Be Carnage, który w odróżnieniu od pierwszej części z 2018 r. zostanie wyreżyserowany przez Andy'ego Serkisa.

W główną rolę Eddie'ego Brocka ponownie wcieli się Tom Hardy, natomiast wyczekiwanym drugim symbiontem, Carnage stanie się Woody Harrellson. Andy Serkis ujawnił, dlaczego Cletus Kasady stał się szalony. 

Cletus ma niezwykłą dziecięcą, ale żywą wyobraźnię i umysł, a co więcej wyraża siebie poprzez rysowanie. Jego piwnica jest całkowicie pokryta tymi naprawdę dziwacznymi znakami i wyrazami twarzy. To trochę jak jego gniew i frustracja, jego smutek, jego desperacja i jego samotność.

Reżyser dodał również, że zmiana wizerunku, którą zobaczymy w filmie ma symbolizować upływ czasu i ewolucję stanu psychicznego. Jednak co ważniejsze dowiedzieliśmy się, dlaczego Eddie Brock spotkał się z Cletusem Kassidy w finałowej scenie Venoma z 2018 r., co będzie też motorem napędowym dla fabuły. 

Oboje z Eddie'em byli dziwnie wychowani i mieli nienormalne relacje z rodzicami i własnymi rodzinami. Mamy do tego też wrodzona samotność, którą rozpoznają w sobie nawzajem. Cletus faktycznie wyciąga rękę do Eddiego Brooka i rozmawia tylko z nim. To na początku historii, dowiedzieliśmy się, że tylko z nim się komunikuje. Dlatego właśnie gliniarze chcą, aby to Eddie wszedł do środka, zbadał wnętrze i spróbował odkryć, gdzie są niektóre z ciał, wielu ciał ofiar Cletusa, czyli ma misję. Jednak Eddie służy tylko sobie. Chce się tam dostać i może uda mu się stworzyć historię, wrócić do tego, na czym najbardziej mu zależy, czyli do tworzenia słowa pisanego i ponownej pracy dziennikarskiej. Więc to wszystko naprawdę tworzy sytuację konfrontacyjną lub fałszywą związek, w którym to Eddie udaje relację w stosunku do Cletusa, aby wydobyć z niego informacje.

Twórcy chcieli pokazać, że chociaż Venom i Carnage są tej samy rasy, różnią się od siebie.

Venom jest... w pewnym sensie dość prosty. Jest jak rozgrywający. Jest bardzo przyziemny, bardzo ciężki fizycznie i jak rozgrywający, u którego brutalna siła jest w dużej mierze jego atutem. Natomiast Carnage, tak samo jak Cletus, manipuluje psychologicznie i fizycznie. Może odebrać ci twoją energię i całkowicie ją zmienić. Chcieliśmy więc, żeby cały styl ruchu był bardzo specyficzny, dziwaczny i nieswój – po prostu nie da się go określić. To by było w zasadzie jak walka z ośmiornicą. 

Jednak jak sam reżyser mówi, film będzie się także skupiał na pokazaniu, że życie z symbiotem na co dzień nie jest łatwe.

Są teraz w miejscu, które można właściwie określić etapem Dziwnej Pary ich związkuSą razem od… powiedzmy półtora roku, od czasu ostatniej historii. Do tego zastanawiają się, jak być ze sobą. To trochę jak żyć z maniakalnym maluchem. Eddie naprawdę walczy. Nie może się skoncentrować. Próbuje zająć się pracą. Oczywiście mimo wszystko myśli przeważnie cały czas o sobie. Więc mieć tę ​​drugą istotę na małej przestrzeni w swoim mieszkaniu, to tak, jakby patrzeć na coś w rodzaju dziwnej, pokręconej lustrzanej wersji siebie. Venom oczywiście czuje się uwięziony, ponieważ nie może opuścić ciała Eddiego bez jego zgody. Do tego, kiedy wychodzą, umowa jest taka - żyjesz w moim ciele, żyjesz według moich zasad. Jesteśmy zagrożeni. Znajdujemy się w niebezpiecznej sytuacji. Musimy siedzieć cicho i nikt nie może o nas wiedzieć z powodu tych wszystkich rzeczy, które wydarzyły się ostatnim razem. Jeśli ludzie dowiedzą się i zrozumieją, co się dzieje to oboje zostaniemy przetransportowani do Strefy 51 i zbadani.

Jednak oprócz Venoma i Carnage'a, w filmie zobaczymy także inną postać, mianowicie Frances Barriston znaną pod pseudonimem Shriek, która była dziewczyną Cletusa Kassidy'ego. 

Jest zranioną duszą i naprawdę cierpiała w dzieciństwie, ale jest w niej prawdziwa wrażliwość i bardzo ją to boli… Od lat żyje w izolacji” - mówi Serkis. „Biorąc pod uwagę wszystkie te postacie, to, co jest w nich tak pięknie oddane, to przede wszystkim fakt, że są wieloaspektowe, są całkowicie prawdomówne i wiarygodne, a jednak ... ona jest też jest niebezpieczna i myślę, że ma własne poczucie sprawiedliwości i pozostania sprawiedliwą i myślę, że kiedy ta linia zostanie przekroczona, zobaczycie jej bardzo, bardzo niebezpieczną, ciemną stronę i właśnie to chcieliśmy zrobić z tą postacią.

Ponadto w filmie ponownie zobaczymy byłą dziewczynę Eddie'ego, Anne Weying (w tę rolę ponownie wcieli się Michelle Williams), która choć nie jest już z protagonistą filmu nadal utrzymuje z nim kontakt. 

Podjęła w swoim życiu decyzję: ‘Muszę iść dalej. Nie mogę być z tą osobą. Jest całkowicie niewiarygodny. On nie jest prawdomówny. To przejażdżka i podobał mi się ten jego szalony charakter, z którym byłam, ale on nie jest dla mnie. Ostatecznie muszę znaleźć kogoś, komu mogę zaufać, z kim mogę iść dalej, być z nim i nawiązać z nim rozsądną relację, a nie dać się cały czas rzucać w to szaleństwo.

Venom: Let There Carnage ma trafić wyłącznie do kin i ma to mieć miejsce w różnych terminach. 15 września Venoma zobaczą fani z Wielkiej Brytanii, dzień później Australijczycy, 17 września zobaczą go Polacy pod nazwą Venom 2: Carnage, a 24 września amerykanie.