Ellen Page, a teraz już właściwie Elliot Page, zdobył sławę nie bez powodu. W końcu aktor został nominowany aż do 15 nagród, w tym do Oscarów, Złotych Globów, BAFTA, Saturnów i People's Choice. Ponadto, Elliot otrzymał aż 8 nagród za rolę, takich jak Teen Choice, Satelita czy Independent Spirit za udział w filmie niezależnym. 

Jak poinformował Elliot (a wówczas jeszcze Ellen) w liście udostępnionym za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter, aktor jest trans płciowym mężczyzną oraz dodał, że jest szczęśliwy z tej decyzji i możliwości poinformowania o jej podjęciu. Gwiazdor serialu The Umbrella Academy twierdzi, że jest to kolejny niezwykle ważny moment w jego życiu — wcześniej podczas zgromadzenia środowiska LGBT, jeszcze jako Ellen, Page poinformował o tym, że jest lesbijką.Jednocześnie, gwiazda Juno podkreśla, jak bardzo jest wdzięczna wszystkim osobom za wsparcie w podjęciu tej decyzji, szczególnie społeczności transseksualistów, które to zainspirowały artystę do zmiany płci. Aktor zapewnia, że od teraz zamierza otwarcie pomagać osobom znajdującym się w podobnej sytuacji i będzie dążyć do tego, aby w społeczeństwie na całym świecie pojawiło się więcej równości, miłości i tolerancji.

Jednak Page podkreśla, że pomimo tego, że jest teraz szczęśliwy, to prosi o cierpliwość, bowiem wie, że jego „radość jest prawdziwa, ale krucha”. Jak sam twierdzi, pomimo bycia uprzywilejowanym w pewnym stopniu, wciąż obawia się nienawiści, przemocy, gróźb i dotkliwych żartów na swój temat.