Sarah Aubrey nadzorująca oryginalne tytuły na platformie HBO MAX wypowiedziała się w następujący sposób o serialu Wychowane przez wilki dla The Hollywood Reporter.

Kiedy mam przed oczami Wychowanych przez wilki myślę o artyzmie; artyzmie w tworzeniu fascynującej fabuły, artyzmie w projektowaniu pozaziemskich światów, efektów specjalnych i kinematografii w ogóle, artyzmie w pracy aktorów portretujących wszystkie te pamiętne postacie oraz artyzmie związanym z legendarną twórczością Ridleya Scotta, Aarona Guzikowskiego i całej naszej fenomenalnej ekipy. Ten przebojowy serial pięknie łączy cechy horroru i science fiction w stylu Ridleya, oferując jednocześnie fanom jedną z najbardziej oryginalnych fabuł od dłuższego czasu. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co pojawi się w drugim sezonie.

Dlatego HBO MAX postanowiło zamówić drugi sezon, tuż przed końcem emisji pierwszego. Serial cieszy się dużą oglądalnością, która wzrosła o 50% w drugim tygodniu. Ridley Scott zdradził, że prace nad drugim sezonem już trwają. Ostatni odcinek 1 sezonu zadebiutuje 1 października. 
Fabuła serialu opowiada o dwójce Androidów – Matce oraz Ojcu – którzy po tym, jak Ziemia została zniszczona podczas wojny religijnej, zatroszczyli się o ludzkie dzieci na tajemniczej planecie Kepler- 22b. Niestety na ich trop wpada sekta, która nie ma wobec nich dobrych zamiarów. W serialu występują między innymi Amanda Collin, Abubakar Salim, Travis Fimmel oraz Niamh Algar.

W Polsce serial jest dostępny za pośrednictwem platformy HBO GO