Zacznijmy może od początku. Za film z 2017 roku odpowiadał Zack Snyder's, jednak tragedia, jaka spadła na jego barki nie pozwoliła mu dokończyć dzieła. Projekt został przejęty przez Joss Whedon, który całkowicie zmienił całą koncepcję. Film stracił swój mrok, wiele scen zostało wyciętych, a sama historia skrócona do granic możliwości. Jak to się przełożyło na wyniki? Wytwórnia Warner Bros. wydała na produkcję filmu ponad 300 milionów dolarów, a zyski z box office wyniosły niecałe 658 milionów. Dla filmu z takim budżetem jest to porażka. 
Fani uniwersum DC byli wściekli. Powstało wiele petycji proszących Warner Bros. o danie możliwości Zackowi Snyder's dokończenia filmu według jego wizji. Za reżyserem stanęli również aktorzy występujący w Lidze Sprawiedliwych, co spowodowało, że wytwórnia w końcu się zgodziła. Reżyser otrzymał również spory budżet tak, aby w jego produkcji niczego nie zabrakło. 
Według zapowiedzi film zostanie mini serialem, dostaniemy cztery godzinne odcinki, które będziemy mogli obejrzeć na platformie HBO pod tytulem "Zack Snyder's Justice League".