911 Operator to polska gra autorstwa Jutsu Games z 2017, w której wcielaliśmy się w operatora numeru ratunkowego, udzielaliśmy instrukcję pierwszej pomocy i zarządzaliśmy jednostkami ratowniczymi.  


Produkcja ukazała się na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu a także na smartfony z systemami Android i iOs i została przyjęta na tyle ciepło, że już w przyszłym roku doczeka się kontynuacji.

Polskie studio Iron Wolf ogłosiło, że na mocy licencji 911 Operator należącej do firmy Games Operators opublikuje w 2022 r. grę, która jednocześnie będzie interaktywnym filmem, o czym mówi sam prezes studia, Bartosz Pluta.

To kolejny projekt z gatunku filmów interaktywnych, nad którym pracujemy. Jesteśmy wielkimi fanami zarówno kina oraz gier i widzimy, jak duży potencjał narracyjny leży w połączeniu tych dwóch światów. Co więcej, mocna licencja 911 Operator daje nam dodatkowy atut i dojście do zainteresowanych graczy. 

W 911 Operator Interactive Movie gracz będzie podejmował decyzje, które mają doprowadzić do jednego z kilku zakończeń. Wiadomo też, że jedną z głównych ról zagra Philip Lenkowsky — aktor znany z takich filmów jak Amadeusz czy Wspomnienia z gwiezdnego pyłu i możemy go zobaczyć już na oficjalnym zwiastunie.