Popularna gra towarzyska Among us została całkowicie odtworzona w grze Blizzarda Overwatch. Pomysłowość graczy jak wszyscy wiemy, nie zna granic. Na łamach strony Dexarto.com pojawił się wpis przedstawiający rozgrywkę gry studia Innersloth w Overwatch. O samym tytule, w którym wcielamy się w morderców albo członka załogi astronautów możecie przeczytać tutaj. A tymczasem skupmy się na niestandardowej mapie stworzonej w warsztacie gry Overwatch, którego twórcą jest koreański Youtuber HYAYA (흐야야 - czyt. Heuyaya), której gameplay możecie obejrzeć poniżej.
Jak sami widzicie, rozgrywka prezentuje się dobrze, mapa przedstawiona w filmiku oczywiście nie jest przeniesiona 1:1 z oryginalneago Among Us, a została użyta mapa rankingowa Kolonia księżycowa Horyzont (Horizon Lunar Colony). Twórca jednak zdołał zaimplementować zadania z gry studia Innersloth takie jak łączenie kabelków, wpisywanie kodu przy filtrach o2, czy ustawianiu bezpieczników itp. Dodatkowo zaimplementowany został również system głosowania, aby wyrzucić podejrzanego o morderstwo członka drużyny.

Na chwilę obecną mapa nie jest jeszcze dostępna dla szerszego grona odbiorców. Jak twierdzi Hyaya, mapa posiada jeszcze kilka błędów, które wymagają naprawy. Bardzo prawdopodobne jest, że modyfikacja może pojawić się już wkrótce w warsztacie Overwatch.