Najnowsza część tej serii gier japońskiego przedsiębiorstwa okazała się być wielkim hitem. Oprócz uroczej grafiki i przyjemnej rozgrywki, do sukcesu tytułu przyczyniła się również wciąż trwająca pandemia koronawirusa. Gra wyszła akurat wtedy, kiedy zaczęła się kwarantanna, a ludzie szybko zobaczyli w niej rozwiązanie na nudę oraz brak kontaktu z bliskimi przez zaistniałą sytuację.

Podczas tych 7 miesięcy od premiery, gra nieustannie wzbogacana jest o nową zawartość. Nadeszła kalendarzowa jesień, a wraz z nią Halloweenowa aktualizacja. Wczoraj na oficjalnym kanale Nintendo w serwisie YouTube, ukazał się film przedstawiający nowości, które zawitają do gry już w przyszłym tygodniu.Do gry zostanie wprowadzone przede wszystkim: możliwość sadzenia dyń, nowe reakcje oraz nowy NPC o imieniu Jack. Podczas Halloween, które przypada na 31 października, będzie można kupić cukierki i świętować tę przerażającą noc wraz z innymi mieszkańcami wyspy. Dodane zostaną również nowe kolory skóry oraz oczu. Nie obejdzie się także bez nowych tematycznych itemów i ubrań.

Na koniec została zaprezentowana nowa funkcja aplikacji na telefony NookLink, dzięki której będziemy mogli łatwiej używać reakcji. Zapowiedziany został również kolejny update, prawdopodobnie świąteczny, który ma pojawić się pod koniec listopada. Halloweenowa aktualizacja będzie dostępna na konsolach Nintendo Switch już 30 września.