Nintendo opublikowało właśnie wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał obecnego roku budżetowego. Marka, o której wielu nadal mogłoby powiedzieć, że na rynku gier jest niszowa, zaprezentowała naprawdę imponujące statystyki. Być może wpływ na nie miała obecna pandemia, niemniej jednak zdecydowanie jest co podziwiać.
Same konsole Nintendo Switch sprzedały się już w ponad 61,4 milionach egzemplarzy, ponad 5,5 miliona to wynik tylko z tego kwartału budżetowego (a więc od kwietnia do czerwca) - wzrost o 166% w porównaniu do poprzedniego roku. Przez ten sam okres sprzedano 50 milionów gier, o 123% więcej niż w zeszłym roku. Zyski za sprzedaż produktów cyfrowych wzrosły o zawrotne 230%. Animal Crossing: New Horizons w tym czasie sprzedało się w kolejnych 10 milionach sztuk, dając ostateczny wynik 22,4 milionów. Ponad jedna trzecia użytkowników przenośnej konsoli posiada więc u siebie ten tytuł.

To absolutnie niesamowity wynik. Gra, która swoją premierę miała pod koniec marca tego roku, pobiła już całkowite wyniki sprzedaży produkcji takich jak Smash Bros Ultimate, Mario Odyssey czy Zelda: Breath of the Wild. Jedyną konkurencją pozostaje Mario Kart 8 Deluxe, którego do tej pory udało się sprzedać w 26,7 milionach egzemplarzy.źródło: eurogamer grafika: wired, eurogamer