Za produkcję odpowiada firma Ultimate Games S.A, twórcy takich gier jak Ultimate Fishing Simulator oraz Deadlist Catch: The Game.

Zadaniem gracza będzie ratowanie bezbronnych zwierząt z różnych zakątków świata. Zapowiedziano, że gra połączy elementy przygodowe oraz survivalowe z symulatorem. Tytuł zaoferuje wiele gatunków zwierząt, a podczas rozgrywki mamy walczyć z ekstremalnymi warunkami pogodowymi w odwiedzanych lokacjach. Rafał Jelonen CEO Ultimate Games S.A, tak opisuje produkcję:

„Jako weterynarz-ratownik, wyspecjalizowany w pomocy w zwalczaniu skutków katastrof naturalnych, będziemy zarówno szukać i docierać do ocalałych zwierząt, jak i później leczyć je. Możliwe będzie tworzenie i rozbudowa polowych klinik dla zwierząt, a bardzo ważną rolę odegra też kwestia transportu. W szybkim dotarciu na miejsce pomoże nam m.in. terenówka, o którą również trzeba będzie odpowiednio zadbać. Podobnie kluczowa będzie dbałość o specjalistyczny sprzęt weterynaryjny i zestaw do pierwszej pomocy.” 

Premierę gry wstępnie zapowiedziano na koniec roku 2021 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Zainteresowane osoby mogą dodawać tytuł do listy życzeń na platformie Steam.