Firma Microsoft poiformowała, że popularne aplikacje do serwisów streamingowych pojawią się na nowej konsoli. 

Serwisy streamingowe oferujące filmy, seriale czy muzykę wyparły tradycyjną dystrybucje, na nowych konsolach również będziemy mogli skorzystać z tego typu usług. Trend ten mogliśmy już zauważyć na poprzedniej generacji. 

Usługi mają być dostępne wraz z premierą nowych konsol, czyli 10 listopada. Producent podał również, że będą to takie aplikacje jak: Netflix, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, Amazon Prime Video, Hulu, Peacock, Vudu, FandangoNow, Twitch, Sky Go, NOW TV, Sky Ticket, a to tylko niektóre z wielu które pojawią sie na platformie Xbox

Jak widać, nowy propozycja od Microsftu będzie nie tylko świetnym sprzętem do grania, ale również ma ambicje aby stać się domowym centrum rozrywki. 

Przypominamy, że nowe sprzęty z rodziny Xbox zadebiutują 10 listopada w dwóćh wersjach: X oraz S. Wersja X ma być mocniejszą propozycją firmy, posiadać 12 teraflopów mocy, posiadać szybki dysk SSD 1 TB oraz czytnik płyt blu-ray. Z kolei wersja S to budżetowa propozycja oferująca rozgrywkę do rozdzielczości 1440p, również posiada szybki dysk SSD o pojemności 512 GB i nie posiada optycznego napędu.