Wczoraj Studio Unexpected ogłosiło, że ich nowa produkcja - As Far As The Eye - pojawi się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Omawiany tytuł to gra turowa z gatunku village builder, z elementami proceduralnie generowanymi oraz rogue-like.

Gracz będzie mógł wcielić się w dowódcę koczowniczego plemienia Pupili, a jego celem będzie dostanie się do centrum świata znanego jako Oko. Utrudnieniem będzie ciągle goniąca go powódź, przez którą plemię będzie musiało uczestniczyć w ciągłej wędrówce. Gracz będzie mógł pozwolić sobie jedynie na krótkie przystanki, które będą niezbędne, aby grupa przetrwała, ponieważ podczas nich będzie można zdobyć zapasy oraz przydatną wiedzę i umiejętności. Gracz oprócz zarządzania mobilną wioską, będzie musiał zajmować się również uprawą roli, tworzeniem nowych przedmiotów oraz badaniami naukowymi i mistycznymi.


W grze zagrażać nam będzie jedynie żywioł wody. Podczas rozgrywki będziemy mogli odblokowywać nowe plemiona i regiony, a mapa wokół nas będzie się nieustannie zmieniać. Będziemy musieli się również wykazać logicznym myśleniem, bo aby dotrzeć do celu gry z jak największą ilością Pupili, w każdej turze trzeba podejmować przemyślane decyzje.Jeśli sam opis nie zachęcił was jeszcze do kupna gry, poniżej możecie obejrzeć oficjalny film ukazujący kawałek rozgrywki:As Far As The Eye ukaże się w sprzedaży już 10 września na platformach Steam, Epic Game Store oraz GOG.


źródło: materiały prasowe
grafiki: Steam