Z całą pewnością można już teraz stwierdzić, że Assassin’s Creed: Valhalla będzie bardziej rozbudowane od poprzednich odsłon. Niedawno poinformowano, że jako protagonista będziemy mogli znaleźć się w mitycznych krainach ze wierzeń ludów skandynawskich. Wiadomo również, że gra nie zajmie za dużo miejsca na dyskach, jednak to jeszcze nie koniec powodów do radości.

W poprzedniej odsłonie, Odyssey, wiele graczy miało problem, z tym że żaden z dostępnych bohaterów nie był w pełni kanoniczny, jednak tym razem najwyraźniej został  on rozwiązany.

Od dłuższego czasu wiadomo, że podczas rozgrywki będziemy mieli możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy męską i żeńską wersją Eivor — możemy ją zmienić w każdym momencie.Okazuje się, że w nadchodzącej grze Ubisoft zaimplementował jeszcze trzecią opcję. Jak czytamy we wpisie w serwisie Twitter opisującym tę funkcję, Animus sam wybierze postać na podstawie siły wspomnień męskiego lub żeńskiego bohatera. Najprawdopodobniej będzie to mieć duże znaczenie dla graczy, którzy chcą podążać w pełni kanoniczną ścieżką.

Użytkownicy w internecie wciąż próbują rozgryźć działanie i wpływ ujawnionej funkcji na rozgrywkę, jednak już teraz wiadomo, że zdanie się na wybór Animusa nie wykluczy możliwości dowolnego przełączania pomiędzy płciami.

Jak twierdzi Darby McDevitt, pisarz pracujący wcześniej przy Assassin’s Creed: Black Flag, opcja „Niech Animus zdecyduje” jest najbardziej zgodna z kanonem.Jednak w internecie rozgorzały dyskusje — część użytkowników twierdzi, że lepsze rozwiązanie pojawiło się w Assassin’s Creed: Syndicate, gdzie każdy z bohaterów oprócz brania udziału w fabule miał także własne, indywidualne misje. 

Na ich zarzuty odpowiada drugi obóz twierdzący, że biorąc pod uwagę formę opowiadania fabuły i nie do końca udane rozwiązanie z Odyssey, nowa funkcja Animusa będzie idealna.

Omawiana produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One oraz na konsolach nadchodzącej generacji. Warto przypomnieć, że tytuł znajdzie się również w ofercie platformy gry w chmurze, Google Stadia. Assasin's Creed Valhalla na komputerach będzie dostępne wyłącznie w sklepie Epic Games Store oraz w Ubisoft.