Wiadomo już, że na wirtualnym wydarzeniu Ubisoft Forward, producent zaprezentował Assasin's Creed Valhalla. Oprócz obszernej zapowiedzi oraz omówienia rozgrywki, deweloperzy wyjawili również wiele szczegółów dotyczących produkcji. Francuski gigant na szczęście nie ujawnił wszystkich aspektów nowej odsłony serii gier o skrytobójcach.

W zwiastunie rozgrywki Assassin's Creed Valhalla pojawił się bardzo szczegółowy fragment (5 minuta 25 sekunda), w którym widać jak ukryte ostrze protagonisty przebija skórę i łamie kości oponenta. Ten efekt bardzo przypomina mechanikę znajdującą się w bijatykach z serii Mortal Kombat lub strzelankach taktycznych spod szyldu Sniper Elite. Do tej pory nie było jasne, czy takie widowiskowe zabójstwa znajdą się w finalnym produkcie.  
Za pośrednictwem serwisu Twitter, jeden z użytkowników zapytał Benoita Reichera, reżysera gry, o omawianą scenę ze zwiastuna. Okazuje się, że nie był to jedynie efektowny zabieg, stworzony tylko na potrzeby materiału wideo. Deweloper potwierdził, że w tytule znajdzie się wspomniana mechanika oraz zaznaczył, że zabójstwa x-ray będą dostępne dla gracza. Niestety, reżyser nie sprecyzował, w jaki sposób będzie można wywołać taką scenę. Widząc wszystkie materiały promocyjne nowego dzieła Ubisoft Montreal, można z całą pewnością założyć, że nadchodząca odsłona będzie jedną z brutalniejszych części serii. W poście w serwisie Twitter zostało poruszone również zagadnienie używania ikonicznego dla Assasin's Creed ukrytego ostrza. Fan dopytywał Benoita Reichera o możliwość użycia tej broni w walce. Reżyser odpowiedział wymijająco i zapewnił, że wkrótce zostanie ujawnione więcej informacji.Warto wspomnieć, że produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One oraz na konsolach nadchodzącej generacji. Tytuł znajdzie się również w ofercie platformy gry w chmurze, Google Stadia. Assasin's Creed Valhalla na komputerach będzie dostępne wyłącznie w sklepie Epic Games Store oraz w sklepie Ubisoft. 

Źródło: Twitter, Ubisoft, destructoid.com