Do Assassin's Creed Valhalla została wydana dzisiaj łatka 1.1.1, ważąca ok. 7.5 GB na Xbox Series, 6.6 GB na Xbox One, 2 GB na PlayStation 5, 2-3 GB na PlayStation 4 oraz ok. 6.45 GB na PC.

Lista zmian jest naprawdę imponująca, znalazły się na niej zarówno pozycje dotyczące poprawienia błędów jak i usprawnienia mechanik oraz dodania nowych elementów.

Jednak najważniejszą zmianą dla graczy na komputerach osobistych będzie pełne wsparcie dla Ubisoft Connect, co w rezultacie umożliwi zdobywanie osiągnięć na tej platformie. 
Title Update 1.1.1 zostało poświęcone głównie naprawie niedoróbek, bugów i glitchy — niewłaściwie rozmieszczonych postaci, znajdziek, przedmiotów, braku nagrody za wykonanie zadania, oraz utykania na czarnym ekranie lub w walce.

Co ważne, ulepszenie dotknęło wiele zadań i pobocznych aktywności, ale Ubisoft zajął się również takimi fundamentalnymi rzeczami jak: krytyczne błędy, aspekty walki, umiejętności, interfejs, problemy z oprawą audiowizualną (jak brak muzyki lub niedoczytujące się tekstury) oraz balans rozgrywki.

Załatano także exploity (już nie można zabić postaci, których nie powinniśmy móc zabić), oraz co oczywiste, poprawiono wydajność i stabilność produkcji na komputerach z różną konfiguracją sprzętową.Od teraz tryb fotograficzny działa poprawnie, już nie deformuje postaci. Sztuczna inteligencja również została usprawniona — od tego momentu strażnicy prawidłowo reagują na poczynania gracza, a zwierzęta przestały zachowywać się w nieprzewidywalny sposób.

Ponadto do gry wprowadzono różne typy ułatwień dostępności, takie jak przekształcanie listów w grze na mowę. Do pełnej listy zmian zapraszamy na oficjalną stronę Ubisoftu.