Assassin’s Creed Valhalla to kolejna, dwunasta już część serii gier od kanadyjskiego studia Ubisoft. Wiemy już, że nadchodząca najnowsza odsłona będzie o wiele bardziej mroczniejsza i brutalniejsza od swojej poprzedniczki - Assassin’s Creed Odyssey. Twórcy jak sami przyznają, chcą jak najlepiej odwzorować średniowieczne realia. Jak chcą tego dokonać? Więcej o tym, możecie przeczytać pod tym linkiem.

Twórcy co jakiś czas prezentują nam nowości ze świata wikingów, w który już niedługo będziemy mogli się zagłębić. Teraz pora na kolejną nowość, jaką jest nowy film, który pojawił się na oficjalnym kanale Ubisoft w serwisie YouTube. Deweloperzy udostępnili nam zwiastun fabularny.W nowym trailerze pokazane zostały najważniejsze postacie (w tym te, które będziemy mogli wybrać do rozgrywki – Eivor i Eivora), wrogowie oraz malownicze lokacje. Akcja gry dzieje się w IX wieku. Główna postać wraz ze swoim bratem i klanem wikingów wyruszają z mroźnej Norwegii do słonecznej Anglii, gdzie będą szukać nowego miejsca do zamieszkania.

Assassin's Creed Valhalla swoją premierę będzie mieć już 10 listopada tego roku. Gra zadebiutuje na takich platformach jak PC i konsole PlayStation 4, Xbox One oraz konsole nowej generacji Xbox Series X i S oraz PlayStation 5.