Assasin's Creed: Valhalla została przyjęta niezwykle ciepło przez krytyków oraz graczy, co zostało odnotowane przez samego szefa Ubisoftu — Yvet Guillemota. Firma nie czekała długo z potwierdzeniem pierwszego wyniku sprzedażowego.Firma wystosowała komunikat prasowy, który zaczyna się od wzmianki o tym, że oceny zebrane do dnia 16 listopada potwierdzają — Assasin's Creed Valhalla to jedna z najlepiej ocenianych odsłon serii w serwisie MetaCritic. Jak sami widzicie — najlepszą średnią ocen zebrały porty na Xboksa Series X i komputery. Co ciekawe, wersja na pecety cieszyła się największym zainteresowaniem. Dzięki temu, że Assassin's Creed: Valhalla był najchętniej kupowaną grą w sklepie Ubisoft Store, była to najlepsza premiera dla firmy na tej platformie.

Do tej pory rekordzistą był Assassin's Creed 3, który rozszedł się w 3,5 milionach egzemplarzy. Chociaż nie ujawniono dokładnej liczby, mamy pewność, że ten rekord został już pobity.  Natomiast wszystkie gry z serii sprzedały się łącznie w 155 milionach sztuk.

Ponadto firma ujawniła, że od dnia premiery przebyli 4 miliony kilometrów w grze, zbudowali ponad 55 milionów budynków, wygrali ponad 3,5 miliony meczów w Orlog i 1,8 milionów konkursów picia.  

Na sam koniec dodam jeszcze, że odtwórca roli Eivora w męskiej wersji właśnie zakończył nagrywać linie dialogowe do pierwszego DLC Gniew Druidów, który zadebiutuje wiosną 2021 r.